Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

masz na pm

 

Wielkie dziękuje ElNinijo!

Laser wyczyszczony, soft podany przez ElNinijo zainstalowany, menu w PL, wszystko działa, tylko mapy trzeba dograć od nowa.

Dla osób, które mają problemy z wgraniem softu, sprawdźcie poprawność daty w systemie.

Edytowane przez imperialdragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość wrzucić obie mapy do rns 510 ? połączenie west i east ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dysk nie ma

 

ale masz opcje zainstalowac jedna a druga miec w napedzie i wtedy masz 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!

 

Mam CC2010r, instrukcja do radia z sierpnia 2009 bez polskiego lektora. Nie mam pojęcia jaki mam model RNS'a510, ani jaki soft. Ukryte menu wyświetla tylko AM i FM... Mam wgraną oryginalną mapę Europy zachodniej i dograny Wschód. Mam kilka pytań do znawców tematu:

 

1. Jak nagrać nową V13, żeby nie leciała z płyty? Najchętniej wykasował bym Europę Wschodnią, bo mi nie potrzebna.

2. Próbowałem wgrać soft 5269, ale w trakcie instalacji wyskoczył błąd, wyrzucił płytę i przywrócił mi stary soft. Czy polecany przez was 4120A coś mi wprowadzi?

3. Dołożyłem sobie oryginalny parktronic i bluetooth i mam problem z mikrofonem. Po kilkunastu/ kilukudzisięciu sekundach rozmowy blokuje się mikrofon i muszę przerzucać na telefon. Typ, który mi instalował wymienił nawet głośnik. Początkowo działało ale teraz prawie nie działa. Czy zmiana softu pomoże?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wgraną oryginalną mapę Europy zachodniej i dograny Wschód.

 

masz tylko jedna wersje mapy na dysku, nie da sie miec zainstalowanych obu (pracuje nad tym) ale z braku czasu nie mam kiedy pchnac projektu dalej

 

odp1. nagrac mape na plyte dvd+r dl lub -r dl, nie kazde nagrywarki umiejanagrac mapyu na plytach minus dlatego uzyj plus

oczywiscie musisz miec odpowiednio podzielony dysk swojego rnsa (odpowiednia wielkosc partycji)

 

odp2. warto by bylo wiedziec jaki masz swoj rns wersje by dobrac do niego odpowiedni firmware, jezeli nie wiesz jaka masz wersje rnsa zacznij zabawe od 4120A, ten pasuje do wersji A B C innej na bank nie masz

 

odp3.nie sadze, zrob skan vcdsem c tam w bledach widac, moze cos sie uda z bledow wyczaic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Jestem na 100% pewny, że na dysk mam nagrany wschód i zachód jednocześnie, dysk 30GB, standardowa partycja. Jeśli mógłbyś mi udostępnić 4120A był bym wdzięczny. Wgram go, może mi się mikrofon naprawi, jeśłi nie, podjadę na diagnostykę do tego elektronika, bo nie mam vcdsa.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ze nie masz wgranego wschodu i zachodu jednoczesnie na dysk, nie ma aktualnie takiej mozliwosci instalacja jednej mapy kasuje druga i na odwrot soft podesle CI na pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem, sprawdziłem i jest MEGA! Wszytko śmiga teraz jak należy, nawet mikrofon bluetooth! (Przynajmniej na razie). Wymiana fabrycznego softu w RNS510 naprawiła blokujący się mikrofon systemu głośnomówiącego! Serwis "niefabryczny" montujący mi ten system nie był w stanie (komputer nie zgłaszał błędu, wymiana mikrofonu na nowy nie pomogła).

 

Teraz poznałem mój model sprzętu to D: HW version H04

Delivery part number 1T0035680D

Dziwne, myślałem że są tylko A, B i C.

Czy soft który wgrałem, czyli 4120A jest optymalny do tej wesji. Mniemam że tak. Nawet streaming ze spotify przez bluetooth audio lepiej działa (wcześniej blokował się i nie mogłem zmieniać kawałków).

 

Raz jeszcze Ogromnie dziękuję za pomoc ElNinijo i wszystkich pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Właśnie nabyłem passata z RNS 510 mój passat jest z 2008 roku.

Niestety mam wszystko po angielsku.

Czy ktoś z was jest z Kielc żeby pomóc mi zaktualizować soft oraz mapy?

Przeczytałem pierwsze 20 stron wątku oraz ostatnie 10 i nigdzie nie mogę znaleźć poradnika do wgrywania softu oraz aktualizacji map.

Potrzebny mi poradnik krok po kroku wraz z informacją skąd mam wziąć pliki ?

Co mam sprawdzić przed próbą wgrywania?

Czy wgrywanie może uszkodzić nawigację lub coś innego w samochodzie?

 

 

Edit

Już po części znalazłem odpowiedni temat :-)

Ale jeśli jest ktoś z Kielc kto może mi pomóc we wgraniu proszę o kontakt

 

Aktualnie mam taką wersję

a20ae5f091996c28be3153a8bbe7b5df.jpg

 

26f24c315d60e9e10386ddabf2ec7c95.jpg

 

Czy nowy soft czyli ten najnowszy z sferą 5 na przodzie mogę wrzucić na bieżącą wersję?

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje A navi instaluj 4120A lub 5238modified i to wszystko pamiętaj tylko by instalować soft który podzieli dysk na odpowiednie partycje (odpowiednie wielkości) no i weź soft z pewnego źródła by nie uwalic navi ot cała filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś mi polecić jakieś pewne źródło skąd mogę te pliki pobrać?

Skłaniam się ku tej wersji z 4120A bo mam już leciwego rsn z 2008 roku.

 

Czyli sam nie muszę fizycznie wyjmować dysku i robić tego np. na kompie tylko to sam iinstalator to zrobi?

 

Jak nagram płytę poprostu wkładam do radia i czekam jeśli dobrze zrozumiałem?

Prosiłbym również o linki skąd mam pobrać najaktualniejsze mapy?

 

Proszę o linki do plików z których wy instalowaliście

 

 

I jeszcze jedno pytanie

Po przeczytaniu 20stron tematu ktoś pisze o konieczności kodowania radia?

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pewny soft masz na pm

 

2.Instalator sam formatuje dysk, nic nie musisz wyjmowac

 

3.instrukcja instalacji na pm

 

4.mapy poszukaj na necie, tego pelno i tam filozofii nie ma

 

5.po instalacji softu ktory dostales na pm nie musisz nic kodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję do końca tygodnia może znajdę chwilę na instalację.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instalacją map jedyny i największy problem to stan czystości lasera a raczej jego zabrudzenia. Instalowałem już sporo tego i stwierdzam że ponad 90% napędów jest niestety do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie mam takie radyjko jak na foto, poradzcie mi jakie oprogramowanie można bezpiecznie wgrac żeby uaktualnić radio i nawigacje lecz aby pozostały wyświetlana grafika od sensorów cofania

 

Jest tyle tych linków że sam już nie wiem.

Poproszę o pewny soft

dzięki z góry

 

 

 

20160927_185541.jpg

 

20160927_185601.jpg

 

20160927_185645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jest to mój pierwszy post na tym forum i pewnie nie ostatni :) sprawa wygląda w ten sposób że niedawno zakupiłem CC 2009 z RNS 510 i chciałbym wgrać do niego sam najnowszy soft oraz mape jaka tylko jest dostępna lecz nie będę ukrywać jestem strasznie zielony w tych sprawach i po przestudiowaniu kilkunastu wątków nic z tego nie rozumiem. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i wysłal mi w prywatnej wiadomości instrukcje co i jak krok po kroku oraz soft i mape jaka mogę wgrać do swojego modelu ?20160927_160454.jpg

20160927_160526.jpg

20160927_160441.jpg

20160927_160433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś oblatany w temacie aktualizacji z okolic Wrześni bo nie daje rady, albo moja nagrywarka jest do kitu

 

 

 

 

Witam,

panowie mam takie radyjko jak na foto, poradzcie mi jakie oprogramowanie można bezpiecznie wgrac żeby uaktualnić radio i nawigacje lecz aby pozostały wyświetlana grafika od sensorów cofania

 

Jest tyle tych linków że sam już nie wiem.

Poproszę o pewny soft

dzięki z góry

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]148317[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]148318[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]148316[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało się. Laser był trochę brudny i musiałem lekko przetrzeć i aktualizacja poszła. Teraz mapy nie mam:(

 

Są dostępne jakieś w miarę aktualne ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności