Skocz do zawartości
Freeq

Brak świateł postojowych z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś zauważyłem w moim B4 brak przednich świateł postojowych.

Mianowicie po ich włączeniu, świeci mi deska, świeci mi oświetlenie tablicy, świecą mi postojówki z tyłu. Natomiast nie świecą mi z przodu, nie świeci mi podświetlenie włącznika świateł i nawiewu.

Bezpieczniki sprawdzałem - są całe. Żarówki sprawdzałem - są całe. Czy może ktoś mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu? Dodam, że jakiś czas temu montowałem przekaźniki na światła i może wtedy coś mi się rozłączyło. Wie ktoś, która wtyczka odpowiada za światła postojowe z przody? Bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo :/ u mnie nie ma jeszcze podświetlenia tablicy i nie wiem co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezpieczniki i kable są w porządku, to na pewno włącznik świateł. Zwłaszcza jeżeli wcześniej się już coś takiego zdarzało.

Z czasem mechanicznie się zużywa i coś przestaje stykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku stało się to z dnia na dzień. Raz działało a na drugi dzień już nie z tablicą się uporałem bo jednak to był bezpiecznik a postojowe z przodu niestety nie działają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki efekt daje włączenie pozycyjnych przełącznikiem kierunków na wyłączonym zapłonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w przypadku włączenia świateł pozycyjnych. Czyli z tyłu się świeci ale z przodu już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że jakiś czas temu montowałem przekaźniki na światła i może wtedy coś mi się rozłączyło

Gdzie montowałeś te przekaźniki, pod kierą czy przy lampach?

Przednie lampy to wtyczki A1 i A2 ,sprawdż czy pojawia sie tam napiecie , jak nie to jeszcze wtyczka R a potem zespolony.

W załączniku rozpiska wtyczek skrzynki.

gniazda skrzynki bezpiecznikow.xls

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za pomoc.

Przekaźniki montowałem pod kierownicą. Dziś poprawiłem wszystkie wtyczki, okazało się, nie były do końca wetknięte... Taki błąd ;/

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam passata b5 2004r sedan i mam problemik nie świeci tylna prawa lampa i prawa postojuwka z przodu,kierunek,przeciwmgielne,wsteczny i stop działają normalnie tylko nie świeci światło drogowe(pozycyjny)proszę o pomoc,z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam passata b5 2004r sedan

to gratuluję. ja mam b3 ale w dziale b5 nie śmiecę ;)

postojuwka
:wmorde
nie świeci tylna prawa lampa i prawa postojuwka z przodu,kierunek,przeciwmgielne,wsteczny i stop działają normalnie tylko nie świeci światło drogowe(pozycyjny)

to co w końcu świeci a co nie. polecam używać kropki i zastanawiać się nad używaniem przecinków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności