Skocz do zawartości
lukaszbroz

Stożek w puszcze filtra ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas wymiany filtra w ori puszce od audi 80 cabrio 1.8 20V ADR zauważyłem stożek o średnicy zwiększającej się zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza. Średnica wlotu do puszki w porównaniu do np średnicy rury łączącej przepływomierz z przepustnica jest dużo mniejsza. Czy nie lepiej wywalić to zwężenie z puszki zastępując je pokaźnym otworem wlotowym? Czy nie pogorszy to parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz coś zmieniać jeżeli wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kwestia mnie zastanowiła gdyż ludzie wstawiają sportowe wkładki stożkowe filtry, a tu w serii jest taka zwężka na samym starcie. Od razu nasuwa się pytanie czy ona czemuś właśnie nie służy. Jeśli tak to czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych puszka została spreparowana dość znacznie. Układ dolotowy o kącie około 5 stopni w dół został skorygowany do 65 i skierowany do góry. Dodatkowo średnica wlotu został zowalizowana z początkowo cylindrycznego dolotu o średnicypoyżej średnicy poczatkowej zwężki.

Plusy są takie ze auto ładnie wkręca się od dołu. Nawet przy bucie od 1000obr. Sprint do 160 przebiega bez żadnych zakłóceń dopiero osiąganie 200 przebiega trochę wolniej ale i tak szybciej jak wcześniej. Czuć, że auto dostało w końcu prawidłowy oddech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wrzucić kilka fotek tej przeróbki. Przyznam się, że zastanawiałem się nad przerubką dolotu, czy też nawet założeniem stożka, ale nie wiem czy da to jakiś efekt w stosunku do seryjnych osiągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności