Skocz do zawartości
luk_tor

Skrzypiące zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow

 

Od pewnego czasu mam problem z moim passatem 1.9TDI z 1999 roku (wersja angielska) a konkretnie z zawieszeniem. Po prawej stronie z przodu (od strony kierowcy angielskiego) słychać jak zawieszenie skrzeczy, nie ma żadnych stuków tylko skrzeczenie. Dzieje sie to jak jest sucho i ciepło na dworzu. Bylem na stacji diagnostycznej i za pierwszym razem takich objawów nie stwierdzono jak opisuje natomiast kazano mi wymienic 2 wahacze gorne ale z lewej stronyi końcówke drążka. po wymianie dopoki bylo nie za cieplo bylo wszystko ok. teraz jak jest cieplo to skrzeczy mi z prawej strony ruszajac lekko kierownica lewo-prawo oraz ruszając z miejsca powoli, po lekkim deszczu wszystko na chwile znika. Druga wizyta na stacji diagnostycznej nie potwierdzila zadnych luzów w zawieszeniu. Czy to jest normalne dla tych aut, moze ktoś sie spotkal z takim przypadkiem?

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystycznym dla tego typu zawieszenia jest fakt, iż dolne wahacze, zanim zaczną pukać najpierw skrzypią. Sprawdzone empirycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną przypdłość. Skrzypi i trzeszczy - wrażenie jakby gumowe elementy na "sucho" tarły o siebie. Używałem wd 40 na wszystkie połaczenia wahaczowe i nic nie dały (miałem nadzieję, ze choćby doraźnie). Poszedł deszcz i jak ręką odjał. A więc znów wahacze od wymiany .... :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc znów wahacze od wymiany ....

Jestes pewien?? Pytam tak po prostu bo nie wiem, mialem taka przypadłość tylko ze skrzeczenie bylo podczas wsiadania, wysiadania z auta, ruszaniu, hamowaniu(delikatnym) a z kolei na dziurach jest cisza i wszystko pracuje jak nalezy. Skoro na dziurach spelniaja one swoje zadanie to dlaczego uwazasz ze sa do wymiany?? U mnie ucichlo po kilku dniach i na razie jezdze i nie mam zamiaru wkładać niepotrzebnie pieniadze do skarbonki z ktorej nie da sie ich wyciagnac. Jak zaczna padac to beda mialy luzy(przynjamniej tak mi sie wydaje) i wtedy trzeba bedzie wymienic, ale moze sie myle, wiec mnie poprawcie. Pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda! mi skrzeczal i z tym jezdzilem ... jezdze lecz jak kolega napisal uzylem wd 40 ileju smaru wszystkiego co tluste i ucichlo :) padnie to wymienie. najlepiej wezdzie olej w szczykawce z igla zagnijcie igle wprowadzcie w mocowanie przy aucie ( dolny tylny wachacz ) I TAM WSTRZYKNIJCIE DUZA ILOSC POTEM POJEDZIC I PONOWNIE JA TAK ZROBILEM I PODZIALALO. Na ile ? niewiem ale zawsze cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, u mnie pojawiają się dodatkowo stuki w zawieszeniu podczas hamowania na nierównościach - stąd wnioskuję ,ze "doły sie kończą". Takie trzeszczenie pojawiało się podczas ruszania, dohamowywania, jazdy powoli po nierównościach (może podczas szybszej jazdy też byłe ale zostały zagłuszone) bujania na boki samochodem. Odczuwalne było też minimalne drganie ndwozia podczas trzeszczenia. Póki co pada i piszczenie-trzeszcze ustało ale jak to powiadają co sieodwlecze to nie uciecze. Mogę jedynie pluć sobioe w brodę, że podczas ubiegłorocznej wymiany górnych wahaczy nie wymieniłem dolnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę jedynie pluć sobioe w brodę, że podczas ubiegłorocznej wymiany górnych wahaczy nie wymieniłem dolnych .

Co masz na mysli?? Zbieznosc?? Tak pytam bo mnie to chyba tez czeka. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć że żałuję iż podczas wymiany górnych wahaczy równy rok temu nie spręzyłem się finansowo i nie wymieniłem dolnych, mimo, ze jeszcze nie dawały o sobie znać. A teraz robota będzie od nowa...

A odnosnie wymiany górnych wahaczy i zbieżniości nie ustawiałem- przynajmniej tak mechanik zalecił. A jak jest z dolnymi czy trzeba robić zbieżność - tego nie wiem ale raczej nie trzeba będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności