Skocz do zawartości
jarek3251

tempomat (zrób go sam)?

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie!!!! czytałem sporo o tempomacie w naszych autkach a dokłaniej z potencjometrem zamiast linki gazu i tak sie zastanawiam czy dalo by rade zrobic tempomat samemu??? wkoncu to tylko pare kabelkow??a moze sie myle myslalem o zrobiemu tempomatu np. nie w miejscu oryginalnego tylko gdzies indziej z tego co ogladalem na zdjeciach te oryginalne manetki to wychodza tam tylko z nich 4 kabelki wiec jaki bylby to problem????? czy ktos myslal juz o taki rozwiązaniu????????????????albo moze ktos wie cos wiecej na ten temat????????????? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość T/J

Kolego wszystko jest na portalu Elektroda .pl. poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a włsnie kolego ze szukałem i nic konkretnego na ten temat nie ma jest tylko opisane ze manetke trzeba sobie załozyc ale najpierw trzeba by takową dostac!!!wiec pomyslalem o zrobieniu samemu

 

jeszcze raz napisze wyraznie chodzi mi o zrobienie samemu takiego sterowania co jest w manetce oryginalnej tylko w moim przypadku naprzykład zeby ja umiescic kolo włacznika ogrzewania tylnej szyby.co wy na to da rade????samemu!!!!

 

 

//scaliłem :hyhy: - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze raz napisze wyraznie chodzi mi o zrobienie samemu takiego sterowania co jest w manetce oryginalnej tylko w moim przypadku naprzykład zeby ja umiescic kolo włacznika ogrzewania tylnej szyby.co wy na to da rade????samemu!!!!

 

 

//scaliłem :hyhy: - kuczlaw

 

Tempomat, to nie tylko sama manetka .Przede wszystkim odpowiedni program w sterowniku silnika , a także czujniki przy pedale gazu i hamulca. ]

 

W B5 TDI można go w prosty sposób dołożyć .

Nie wiem jak jest w B4, czy też tak prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laam

 

 

W B5 TDI można go w prosty sposób dołożyć .

Nie wiem jak jest w B4, czy też tak prosto.

 

 

 

Mógłbys coś wiecej w tym temacie?

Czy robi to tylko autoryzowany serwis VW

czy może można to zrobić w sposób chałupniczy,

ewentualnie u zaprzyjażnionego mechanika?

Po prostu ;) jak prosty jest ten "prosty sposób".

No i oczywiscie jakie są jego koszta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę smykałki (ja nie mam) to założyć możesz samodzielnie. Na dobrą sprawę to można wykorzystać jakieś dowolne przyciski (mogą być od rakiety kosmicznej albo motorynki). Ostatnim elementem jest uaktywnienie tempomatu VAG'iem.

Pozostają jeszcze 2 kwestie:

1) funkcjonalność (będziesz musiał rękę z kierownicy zdjąć, żeby włączyć tempomat);

2) estetyka wykonania.

Oryginalna manetka jest i funkcjonalna i estetyczna :!:

Tak samo jest z kierownicą wielofunkcyjną. Ktoś pomyślał i dołożył sterowanie radiem. A przecież można gałki przekręcać na samym odbiorniku albo pilotem. Ale jak masz guziki na kierze to jest wygodniej i BEZPIECZNIEJ :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie znalazłem przewody od tempomatu sa to te cztery kabelki w kostce teza jak je podłaczyc czyli który z ktorym zeby bylo właczanie a ktory z krórym zeby byl ten reset ?????????????????????????pomocy :padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi
witam panowie!!!! czytałem sporo o tempomacie w naszych autkach a dokłaniej z potencjometrem ....

 

 

Niewiem czy jest sens się bawić w takie rzeczy za 50zł(giełda Gliwice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie!!!! czytałem sporo o tempomacie w naszych autkach a dokłaniej z potencjometrem ....

 

 

Niewiem czy jest sens się bawić w takie rzeczy za 50zł(giełda Gliwice)

 

 

 

kolego jak u ciebie kosztuje to 50zł to kup mi oddam ci kase bez zadnego problemu :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi
witam panowie!!!! czytałem sporo o tempomacie w naszych autkach a dokłaniej z potencjometrem ....

 

 

Niewiem czy jest sens się bawić w takie rzeczy za 50zł(giełda Gliwice)

 

 

 

kolego jak u ciebie kosztuje to 50zł to kup mi oddam ci kase bez zadnego problemu :padam:

 

Nie napisałem że u mnie tylko na giełdzie w Gliwicach.Ja tam tyle płaciłem za całą manetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie!!!! czytałem sporo o tempomacie w naszych autkach a dokłaniej z potencjometrem ....

 

 

Niewiem czy jest sens się bawić w takie rzeczy za 50zł(giełda Gliwice)

 

 

 

kolego jak u ciebie kosztuje to 50zł to kup mi oddam ci kase bez zadnego problemu :padam:

 

Nie napisałem że u mnie tylko na giełdzie w Gliwicach.Ja tam tyle płaciłem za całą manetke.

 

kolego to kup i mi opkupie go od ciebie za 60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień temu w Gliwicach,mieli straszne złomy(zaśniedziałe),najtaniej 80zł ale nie warto brać :dobani:

Nowy zestaw 257zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności