Skocz do zawartości
shel82

Problem z hamulcami po wymianie płynu hamulcowego - ATE SL.6 ESP?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem już w innym poście zapytanie, ale nikt nie odpowiadał, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

Po pierwsze chciałem zapytać czy jeździ ktoś z was na płynie hamulcowym ATE SL.6 ESP?

Pytam, ponieważ po wymianie płynu z jakiegoś (nie mam pojęcia, jaki był) na ATE SL.6 ESP mam problem z hamulcami, a mianowicie pierwsze wciśnięcie pedała hamulca - auto hamuje nawet normalnie (przy mocniejszym wciśnięciu pedału nawet załącza się ABS czyli wszystko wydaje się być OK., płynu w zbiorniczku po przejechaniu 300 km też nie ubyło), ale po 3, 4 itd. wciśnięciu pedał staje się twardy i trzeba odczekać chwilę, aby wszystko wróciło do normy, moim zdaniem jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jak dojeżdżamy do jakiegoś skrzyżowania i hamujemy pulsacyjnie.

Dodam, że na początku wymieniałem płyn hamulcowy tradycyjną metodą, czyli przez pompowanie pedałem z użyciem dodatkowej osoby, potem doczytałem, że trzeba to robić na włączonym zapłonie, aby pompa ABS działała, na koniec odpowietrzałem metodą ciśnieniową przetłaczając płyn ze zbiorniczka do poszczególnych odpowietrzników, za każdym razem zaczynałem od prawego tylniego koła potem LT, PP i LP.

Passat jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak podciśnienia. Do przeglądnięcia serwo, przewód od pompy vakuum do serwa, pompa vacuum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę i zobaczymy co będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź, sprawdzę i zobaczymy co będzie...

Przeczytaj ten wątek:

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=101582

znajdziesz tutaj odpowiedź na Twoje pytanie.

Wina zapewne i u Ciebie leży w króćcu pompy VACUM. Możesz wymienić pompę, lub kleić króciec.

Ja kleiłem i jak na razie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności