Skocz do zawartości
Gość METAMORPHOSIS

Jakie sprzęgło lepsze od standardowego...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość METAMORPHOSIS

Witam.

 

Niedługo czeka mnie wymiana sprzęgła i zastanawiam się czy znacie może jakiś producentów oferujących porządne kompletne sprzęgła(passat 2,5 tdi 180 hp, 2wd, 2003r, 3bg).....chodziło by mi o coś naprawdę mocnego przewyższającego parametrami standardowe.

 

Dzięki za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie każde wzmocnione sprzęgło musi pracować z jednomasowym kołem zamachowym. Wiąże się to oczywiście z utratą komfortu jazdy na korzyść szybkiej zmiany biegów. Musisz zadać sobie pytanie na czym Ci bardziej zależy. W Polsce najlepszym rozwiązaniem jest chyba Radzikowski. Jeśli o UK chodzi jest większa dostępność części. Ostatnio założyłem u siebie sprzęgło Helix (bardzo dobry sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pozbedziesz sie dwumasy to bedzie strasznie telepalo silnikiem. Moja rada: przejedz sie najpierw jakims autem z takim sprzeglem aby przekonac sie czy go chcesz. Jak dla mnie to do jazdy na codzien kiepsko sie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś już o tym rozmawialiśmy... http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35327

dwumasa ogranicza wykorzystanie. Można dorobić koło zamachowe i próbować jeździć bez żadnych tłumików drgań (nic innego nie zmieści się w skrzynię biegów - tarcza ze sprężynami może być za gruba) - ale nie chciałbym takiego dizla, co się cały czas trzęsie... :| nawet jeśli to V6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sie tak zapytam, masz samochod serie i szukasz mocnego sprzegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sprzegla.com

 

ja jestem na etapie zamawiania u Pana Radzikowskiego kompletnego sprzegla ktore wytrzyma 500Nm i wywalenia 2masu na rzecz 1masu. Koszt wraz z druga tarcza sprzegla 2400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności