Skocz do zawartości
Gość Mikael

Passat B5 a Skoda Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikael

Zastanawiam sie jakie sa roznice miedzy Skoda Superb a Passkiem B5. Czy mieliscie okazje jezdzic Skoda. Z zewnatrz autka ma taka sama bryle ale czy to znaczy ze jest to dokladnie to samo autko. Wydaje mi sie ze podzespoly uzyte w Skodzie sa gorszej jakosci (choc nie mam pojecia) ale jak porownuje Octawie z Bora to widze kolosalna roznice na niekorzysc Skody. :oczami: Pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Wydaje mi sie ze podzespoly uzyte w Skodzie sa gorszej jakosci (choc nie mam pojecia)

Nie masz pojęcia:)

Jest to auto klasowo stojace między Passatem a A6. Jakość podzespołów stoi według mnie na wysokim poziomie - potwierdza to fakt, że do Passata przekładane są różne elementy wnętrza czy wyposażenia wprost z Superba. Nie słyszałem aby ktoś robił to w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael
że do Passata przekładane są różne elementy wnętrza czy wyposażenia wprost z Superba

 

A mnie sie wydawalo ze to wlasnie jest na odwrot skoro to passat zostal pierwszy wyprodukowany a skoda zbudowana na bazie passka pare lat pozniej!! Dziwne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passata przekładane są różne elementy wnętrza czy wyposażenia wprost z Superba.
chyba na odwrót ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
że do Passata przekładane są różne elementy wnętrza czy wyposażenia wprost z Superba

 

A mnie sie wydawalo ze to wlasnie jest na odwrot skoro to passat zostal pierwszy wyprodukowany a skoda zbudowana na bazie passka pare lat pozniej!! Dziwne???

Widzę, ze mnie nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o fabryczne przekładanie ale indywidualne zmiany wnętrza i dokładki wyposażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael
Nie chodziło mi o fabryczne przekładanie ale indywidualne zmiany wnętrza i dokładki wyposarzenia

 

A mnie chodzi wlasnie o fabryczne roznice obydwu aut. czym tak naprawde Skoda przewyzsza B5 ze Suberb zalicza sie do segmentu aut klasy wysokiej a passek jest sredniakiem.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Nie chodziło mi o fabryczne przekładanie ale indywidualne zmiany wnętrza i dokładki wyposarzenia

 

A mnie chodzi wlasnie o fabryczne roznice obydwu aut. czym tak naprawde Skoda przewyzsza B5 ze Suberb zalicza sie do segmentu aut klasy wysokiej a passek jest sredniakiem.????

pisałeś o jakości podzespołów a nie o przynależności klasowej:)

O tym, do której klasy zaliczane jest dane auto decyduje przeważnie jego rozmiar - rozstaw osi. Passat/A4/ są zbudowane na jednej platformie a A6/Superb na jej modyfikacji (zwiększono właśnie rozstaw osi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

no to o ile wiekszy rozstaw osi ma skoda od B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 10 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

4803/1765/1469 rozstaw osi 2803 mm - Superb

4795/1785/1430 rozstaw osi 2685 mm - Passat

 

Kto Ci w ogóle powiedział, że superb to klasa wyższa? W folderze jest napisane: klasa średnia.

 

Edit:

dla porównania B6

4765/1820/1472 rozstaw osi 2709 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael
A6/Superb na jej modyfikacji

 

Biedrona sam przed chwila postawiles A6 i Superb obok siebie!!!

Chyba nie myslisz ze Octawia i Superb to ta sama klasa co??? Bo skoro Octawia to sredniak i superb ma byc tez to cos tu jest niezle namieszane!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Biedrona sam przed chwila postawiles A6 i Superb obok siebie!!!

 

bo są zbudowane na tej samej płycie podłogowej i w mniejszym stopniu różnią się pod wzgledem rozstawu osi - superbowi bliżej do A6 niż do Passata

 

Chyba nie myslisz ze Octawia i Superb to ta sama klasa co???

według Ciebie passat i octavia to to samo?

 

Bo skoro Octawia to sredniak

pogięło Cię?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

Skoda Superb powstała na płycie podłogowej chińskiego modelu Passata, który jest produkowany na rynek wewnętrzny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

wymiary octavi

4572/1769/1462 mm rozstaw osi 2578 mm

golf V

4204/1759/1479 mm rozstaw osi 2578 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

No wlasnie to samo tyczy sie Passata dlatego draze ten temat. Dlaczego ktos przyrownuje Passka do Octawi(byl nawet taki temat na forum) skoro oba auta dzieli kolosalna roznica. Dla mnie Passek Superb i A6 powinny sie znajdowac na tej samej klasie aut, a Octawia Bora i A4 o klase nizsza. niestety tak nie jest na niekorzysc Passka B5 ktoremu blizej do A4 i Octawii. tak wynika z porownan. mam taka gazetke w domu "auta uzywane" 2005 i tam wlasnie octawia i passat jest w klasie sredniej i stad te cale zamieszanie. Czyzby panowie z Auto Swiat sie walneli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
No wlasnie to samo tyczy sie Passata dlatego draze ten temat. Dlaczego ktos przyrownuje Passka do Octawi(byl nawet taki temat na forum) skoro oba auta dzieli kolosalna roznica. Dla mnie Passek Superb i A6 powinny sie znajdowac na tej samej klasie aut, a Octawia Bora i A4 o klase nizsza. niestety tak nie jest na niekorzysc Passka B5 ktoremu blizej do A4 i Octawii. tak wynika z porownan. mam taka gazetke w domu "auta uzywane" 2005 i tam wlasnie octawia i passat jest w klasie sredniej i stad te cale zamieszanie. Czyzby panowie z Auto Swiat sie walneli??

komplikujesz sobie życie:

A4/A6/Passat/Superb są zbudowane na jednej płycie podłogowej

A4, Passat i Superb (choć bliżej mu do A6) reprezentują klasę średnią, A6 to klasa wyższa, Octawia, Golf, Jetta, Toledo,Leon,Altea,A3 to klasa kompakt.

 

na niekorzysc Passka B5

 

chyba sobie jaja robisz, ze skodą to jeszcze rozumie ale z Audi A4?

Przejmujesz się tym, do jakiego auta porównują twoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

Rozstaw osi Passata b5 to 2700mm , a nie jak pisze kol. Biedrona 2685mm. :oczami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

To jak sie ma wkoncu ten Superb czy zasadniczo rozni sie tylko znaczkiem firmy i rozstawem osi?? czy jest cos jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Rozstaw osi Passata b5 to 2700mm , a nie jak pisze kol. Biedrona 2685mm. :oczami:

spisałem z folderu, więc chyba jednak 2685mm:)

 

To jak sie ma wkoncu ten Superb czy zasadniczo rozni sie tylko znaczkiem firmy i rozstawem osi?? czy jest cos jeszcze??

jeśłi Cię to uspokoi, to nie różni się niczym, chyba że jakością wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

Rozstaw osi Superb 2800mm, A6 nie jest na tej samej płycie co A4/Passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności