Skocz do zawartości
Gość dayman22

nowe xenony i reset komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayman22

witam

mam taki problem.... kupilem sobie xenony universalne h7.... zaraz po zalozeniu niby wszystko bylo ok...ale... po odpaleniu auta i wlaczeniu swiatel zaczyna mrugac kontrolka od imobilajzera... po chwili zapalaja sie wszystkie kontrolki... obrotomierz i predkosciomierz spada do zera i po sekundzie wszystko wraca do normy( silnik caly czas pracuje , nie gasnie) resetuje mi sie zegar i przejechane kilometry....

 

przy zakladaniu xenonow odlaczylem akumulator.... dowiedzialem sie ze jak sie tak zrobi to moga wskoczyc bledy do komputera....

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych autach potrzeba założyć różnicówkę,nie wiem co ma za zadanie ale nic na desce się nie wyświetla,ale odłączony aku może też coś zbroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że te wynalazki z Allegro (przetwornice) strasznie sieją po instalacji samochodu. Dają ogromne impulsy podczas zapłonu. I albo kupisz sobie dobre przetwornice (czytaj drogie), albo będziesz dotąd wymieniał te xenony na gwarancji, aż trafisz mniej felerny model. Nie pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją. Najlepiej by było jakoś oddzielić mechanicznie te przetwornice od reszty elekrtyki. Tylko jak? Przecież montaż drugiego akumulatora i drugiego alternatora nie wchodzi w rachubę. Pomyśl nad jakimiś dławikami czy też kondensatorami i diodami wygładzjącymi impulsy i likwidującymi szkodliwe impulsy, które pojawiają się w Twojej instalacji. Możesz popytać speców od Car Audio, oni mają swoje sposoby na takie be urządzenia wprowadzające tzw. przydźwięk.

 

Nawet w firmowych xenonach niech ktoś sobie zmierzy napięcie w instalacji przy zapłonie xenonów. Najlepiej miernikiem z pamięcią chwilowych wartości szczytowych. Będzie zaskoczony. Strasznie napięcie pływa w momencie startu. A na takich niefirmówkach, to już może pływać tak mocno, że po prostu chwilowo może spaść poniżej 9V i stąd reset kompa i inne cuda wianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciało mieć się xenony tanim kosztem, to teraz cierp...ja zakupiłem dość dobre przetwornice firmy Koito(oryg.montowane w Toyocie) i nie mam problemów z kontrolkami i szumami podczas załączonego CB, co ma miejsce w chińskich "tandetach" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem orginalne lampy pod xenon do passata i zestaw przetwornic i zarowek z allegro ... sam zakładałem nie odłaczaja akumulatora nic nie przerabiałem w instalacji i wszystko pieknie chodzi bez zadnych usterek czy problemów... a wogole to kto Ci nagadał ze do zakładania xenonów musisz odłączac aku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayman22

w instrukcj bylo napisane zeby odlaczyc aku.... a czy odlaczenie go moze wrzucic mi bledy do kompa....? i czy to mozliwe ze przez te bledy tak sie dzieje?

 

chcialem miec xenony..... a teraz same problemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przerobiłem z h7 na xenon, kupiłem komplet na allegro za 600 zł . W czasie montażu nie odłączałem aku, jezdżę już dwa miesiące i jest :ok: żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech

Daj na próbe oryginalne H7. Odłączenie akumulatora nie jest potrzebne.

Potwierdzam, tanie chińskie g..na sieją jak cholera, jeśli radio wyłapuje to i inne sterowniki samochodu mają zakłóconą prace. Dobre przetwornice (zazwyczaj drogie) nie powodują zakłóceń, mają "miekki start" co przedłuża trwałość żarówek i pobierają mało prądu.

Reklama, że xenony pobierają tylko 35W (moc żarówki) w przypadku tanich zestawów jest bzdurą skoro do zasilania przetwornic stosują bezpieczniki 20A na lampe. Dobre przetwornice w momencie startu biorą max 7-8A a "inne" ponad 2 razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayman22

na normalnych h7 wszystko bylo ok.... ale zaraz po zalozeniu xenonow zaczely sie cyrki..... a moze jest jakis sposob na poprawne dzialanie..... bez wymiany przetwornic....????

panowie jakas porada od fachowcow????:)

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez wymiany przetwornic....????

wymiana przetwornic na jakieś normalne...odkąd pamiętam chińskie rzeczy cieszą się dużą popularnością, ale niską jakością, więc powinieneś się tego spodziewać.

ew...podmień od kogoś dobre przetwornice, lub inny chiński zestaw i sprawdź.

 

Przetwornica sama w sobie tez może być wadliwa, nawet ta chińska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayman22

popatrze za tymi przetwornicami..... ale mam jeszcze jedno pytanko.....

bylem w jakims caraudio w szczecinie i tam zostalem poinfomowany ze moga mi to zrobic za jakies 200zl.... podobno to wina komputera.... powiedzieli mi ze pogrzebia w kompie i na 70% mi to zrobia..... to juz nie rozumiem....:) tez mi sie wydaje ze to te przetwornice... bo jak zapalam swiatla zaczynaja syczec...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak zapalam swiatla zaczynaja syczec...:)

....tak ma być.

Przetwornica na starcie wyzwala w sobie ok.12 000V i później utrzymuje napięcie, ale o wiele mniejsze.

Syczenie jest najnormalniejszym objawem :)

 

Zamień się z kimś przetwornicami i sprawdź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian szkoda 200 zł, jeżeli dają 70% szans, gorzrej jak zrobią tak, aby działało przez pewien czas, byle kase zabrać:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Trochę się zmieszałem czytając ten post. Znajomy pojechał teraz do Polski i miał mi przywieźć zestaw z allegro pod H7. Sam zresztą już taki kupił i ma zamontować. Chyba lepiej będzie dla mnie jak poczekam na efekt jego prac. Oboje zasugerowaliśmy się tym, że nasz wspólny kolega montował chiński zestaw z ebaya do A6 i wszystko chodzi mu bez problemu. Więc wniosek z tego taki, że wszystko zależy od tego na co trafisz. Zrób jak radzą koledzy, podmień przetwornice na inne. Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayman22

we wtorek podepne go do kompa.... moze mam jakies bledy....:( moze to pomoze.....

a jeszcze jedno jakie przetwornice sa dobre do tych xenonow i czy potrzebuja jakis przerobek.....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno jakie przetwornice sa dobre do tych xenonow i czy potrzebuja jakis przerobek.....??

 

Powiem tak...ja mogę Tobie polecić przetwornice znanych firm np. Koito/Denso(żelówki) itp.

Są to produkty sprawdzone na rynku i zapewne godne wydania każdej zł(sam używam przetw.Koito i jestem z nich w pełni zadowolony).

Wkładasz -> izolujesz -> używasz.

 

NA samym początku myśląc o chińszczyźnie odrzuciłem je po przeczytaniu tego forum....nie mogę znaleźć tego tematu, gdzie posiadacze CB wypowiadali się na temat Hid'ów.

http://www.206club.net/viewtopic.php?t=10945#218926

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

znajomy ktory ma sklep z roznymi "gadżetami" do samochodow wlasnie dzisiaj mi mowil, ze wczesniej sprzedawal chinskie zestawy po 360 zl i wlasnie dzialy sie takie cuda wiec majac dosyc reklamacji zaczol sprzedawac inna chinszczyzne za 450 zl i problem juz nie wystepuje :hurra: wiec chnszczyzna chinszczyznie nierowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności