Skocz do zawartości
wodzu997

Problem z dobraniem pilota do passata z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, kupiłem passata z USA 2000r 3B. Niestety nie mam do niego kluczyka z pilotem, znalazłem numer jaki powinienem mieć według etki 1J0959753F

Link na ebay takiego kluczyka:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1998-1999-2000-2001-99-VW-VOLKSWAGEN-PASSAT-KEY-REMOTE_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33723QQihZ002QQitemZ120344051293QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

 

Znalazłem na allegro aukcje z kluczykami na 315Mhz ale te są na wygląd nowsze, nie jajowate

http://moto.allegro.pl/item499497628_klucz_kluczyk_volkswagen_beetle_golf_jetta_passat.html

 

Mam pytanie, czy przy doborze kluczyka ważna jest tylko częstotliwość, czy numer musi się idealnie pokrywać?

Znalazłem też od Audi na 315Mhz:

http://www.allegro.pl/item497303227_kluczyk_audi_scyzoryk_3_przyciski_315mhz.html

 

Proszę o odpowiedź

Dzięki

Edytowane przez wodzu997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no nie chce pisać bez sensu, ale zazwyczaj jest dużo wypowiedzi na temat kluczyków, nie rozumiem czemu mój temat został tak powiem brzydko i przepraszam za to "olany".

Naprawdę potrzebuje jakieś pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem czemu mój temat został tak powiem brzydko i przepraszam za to "olany".

Masz raczej nietypową częstotliwość pilota (nie spotkałem na forum tematu z taką częstotliwością.

czy przy doborze kluczyka ważna jest tylko częstotliwość, czy numer musi się idealnie pokrywać?

częstotliwość jest ważna, ale i numer powinien być taki sam. Nie każdy pilot pasuje jako zamiennik do pilota z innym numerem, może nie działać (w lepszej opcji nie działa otwieranie bagażnika z pilota)

Najlepsza opcja to znaleźć kluczyk z tą samą częstotliwością i takim samym numerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim pilocie jak go rozpołowisz jest napisane 315 Mhz?? Bo kilka razy spotkałem amerykańskie wersje ale 3GB i były na 315 Mhz ale 3B jeszcze nie widziałem.

Szczerze powiem siedzę w tych sprawach ale nie wiem czy te które pokazujesz zadziałają. Te z kwadratowymi przyciskami raczej wątpię aby poszły.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego pilota, ja według etki zobaczyłem i jest 315, dzwoniłem do serwisu i według vin sprawdzili jaki kluczyk miałem fabrycznie, napewno jajowaty z 3 przyciskami.

Dziwne tak samo jak to, że fabrycznie nie mam immo, serwis mi nawet nie wierzył i sprawdzał z czym wyszedł mój passat z fabryki, okazało się, że tylko z fabrycznym alarmem immo nie było montowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tak samo jak to, że fabrycznie nie mam immo, serwis mi nawet nie wierzył i sprawdzał z czym wyszedł mój passat z fabryki, okazało się, że tylko z fabrycznym alarmem immo nie było montowane ;)

 

Wiem, że auta z USA nie miały immo ale Passata jeszcze nie widziałem. Według mnie raczej mało możliwe aby nie było immo. Jak chcesz się upewnić, że nie masz immo to podejdź do jakiego puntu dorabiania kluczy i zapytaj czy twój kluczyk ma immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i nie ma, rozebraliśmy obudowe kierownicy i nie ma żadnej wiązki, mało tego padł mi sterownik silnika(komputer) i naprawiałem w Piasecznie pod Warszawą, i tam też się potwierdziło, że immo brak. Wczoraj zamówiłem pilot w serwisie, i oczywiście też była afera," nie ma Passata bez immo", sprawdzili i okazało się, że pojazd był zamówiony na specjalne zamówienie i faktycznie nie był zamontowany. tak więc podsumowując, dwa ASO potwierdziły, gość naprawiający komputery silnika i po rozebraniu kluczyka nie ma żadnej pastylki immo.

Dziwne ale prawdziwe ;) za to mam łatwiej bo nie musze pinu wyciągać i programować z immo nowego kluczyka.

Immo to raczej nie jest duże zabezpieczenie, szwagrowi zarąbali Leona z fabrycznym immo, zostały tylko bezpieczniki i kawałek wkładek na parkingu, odjechali bez problemu, wiec ja nie narzekam, że nie mam immo.,

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem i nie ma, rozebraliśmy obudowe kierownicy i nie ma żadnej wiązki, mało tego padł mi sterownik silnika(komputer) i naprawiałem w Piasecznie pod Warszawą, i tam też się potwierdziło, że immo brak. Wczoraj zamówiłem pilot w serwisie, i oczywiście też była afera," nie ma Passata bez immo", sprawdzili i okazało się, że pojazd był zamówiony na specjalne zamówienie i faktycznie nie był zamontowany. tak więc podsumowując, dwa ASO potwierdziły, gość naprawiający komputery silnika i po rozebraniu kluczyka nie ma żadnej pastylki immo.

Dziwne ale prawdziwe ;) za to mam łatwiej bo nie musze pinu wyciągać i programować z immo nowego kluczyka.

Immo to raczej nie jest duże zabezpieczenie, szwagrowi zarąbali Leona z fabrycznym immo, zostały tylko bezpieczniki i kawałek wkładek na parkingu, odjechali bez problemu, wiec ja nie narzekam, że nie mam immo.,

Pozdro

 

No to sprawa rozwiązana, tylko ciekawe z tym pilotem czy będzie ci śmigać. Napisz o efektach czy zadziałał.

Ciekawa sprawa z tym immo,że nie było, pierwszy raz się spotkałem z takim Passatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jestem po zaprogramowaniu pilota, działa wyśmienicie. Kupiłem w ASO pilot na 315 Mhz dobrany po VIN, dokupiłem główkę na allegro, wyciąłem grot, dołączyłem pilot do modułu komfortu i śmiga:) Otwieranie bagażnika też działa i funkcja panic też. Immo nie programowałem bo nie mam.

Niebawem autko będzie w galerii, muszę tylko zdjęcia porobić. Będzie można go zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki pilot u siebie,też mam wersję USA

pilot.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skompletowałem taki jak na tej aukcji

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1998-1999-2000-2001-99-VW-VOLKSWAGEN-PASSAT-KEY-REMOTE_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33723QQihZ002QQitemZ120344051293QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

Śmiga bez zarzutu, nawet otwiera bagażnik, bo bagażnika nie można ustawić aby centralny go otwierał, można tylko jednorazowo otworzyć go z kluczyka, pilotem bądź przyciskiem na drzwiach obok otwierania wlewu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności