Skocz do zawartości
Gość toudik86

[ skrzynia] Problem z praca skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toudik86

Chodzi mi natomiast o to , ze ciezko wchodza mi biegi .... czasami zgrzyty wchodza i Bog wie skad sie biora.... :/ czy to oznacza ze takie ciezkie wrzucanie biegow konczyc sie bedzie juz wymiana skrzyni ... :( Byc moze to wina ze niezbyt sprzeglo dociskam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciezko wchodziła dwójka, pozniej zacinala się piatka, az w koncu skrzynia gruchotnela. Po rozebraniu okazalo sie ze byla pospawana :/

 

byc moze u ciebie wystarczy wyregulować na cięgnach. Najlepiej podjedź do mechaniora.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toudik86

U mnie to od jedynki wchodzi ciezko :// hmm ale jak silnik wylaczony to piaknie i delikatnie wchodzi ale tez nie zawsze .... moze faktycznie na ciegnach no mam nadzieje , ze pospawana nie jest jak to bylo w twoim przypadku moze jeszcze podciagne sprzeglo i moze to cos by dalo co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes-vip

Miałem sytuację taką, że jak stawałem passatem, np na światłach to po chwili w skrzyni dało się słyszeć "chrup" i to za każdym stanięciem, biegi wchodziły ciężej niż zwykle. Bałem się, że już po skrzyni a tu niespodzianka... wystarczyła regulacja (pierwsza po 300 tys :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swistak
Chodzi mi natomiast o to , ze ciezko wchodza mi biegi .... czasami zgrzyty wchodza i Bog wie skad sie biora.... :/ czy to oznacza ze takie ciezkie wrzucanie biegow konczyc sie bedzie juz wymiana skrzyni ... :( Byc moze to wina ze niezbyt sprzeglo dociskam ?

 

Spokojnie - w moim przechodziłem to samo. Wszystko rozgrywa się o cięgna - wymiana na pewno temu zaradzi - prostszy sposób to niech mechanior je nasmaruje. U mnie tak się działo bo osłony szlak trafił od temperatury i po dłuższej jeździe albo w upalne dni wrzucanie biegów to była katorga. Wprawdzie nie zmieniałem u siebie linek tylko właśnie je przesmarowałem i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że tobie też pomoże.

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Jest jeszcze czasem inny powód kłopotów z ciężkim "wchodzeniem" biegów - niezupełne "wysprzęglenie' skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności