Skocz do zawartości
Michal1980

Spaliny - nie sa takie jak byc powinny

Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiace temu w ASO mialem badane spaliny i wyszlo, ze silnik bierze olej (podalbym dokladne wartosci co i jak, ale nie moge znalezc tego kwitka) a mechanik zalecil wymiane kilku uszczelek. I jest OK, bo jestem z nim umowiony na jutro na te wymiany, ale wczoraj robilem przeglad techniczny i wszystko bylo OK poza brzeczkiem, ktory sie wlaczyl jak facet wlasnie sprawdzal spaliny. Najpierw zapytal jakie paliwo zatankowalem (Statoil), poruszal brwiami i za chwile orzekl, ze skoro to nie paliwo (raczej) to moze byc cos powaznego, skoro jego "brzeczek" wlaczyl sie przy przeciagu (byla otwarta brama). Dzisiaj pojechalem podpiac auto pod VAGa ale koles ma urlop do konca tygodnia :znudzony: Zatem poki nie podepne do komputera, macie jakies typy, co to moze byc, i jakie moga byc konsekwencje jazdy z ta niewiadoma usterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Sonda lambda, katalizator... pewnie jeszcze sporo innych. To chyba wrozenie z fusow bez dokladniejszych informacji/dignostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie te rzeczy co wymienil kolega w poscie wyzej....

do tego oczywiscie świece, nieszlenosc w ukladzie dolotowym, blad komputera, zly program (jesli jet), zaciety WG, padniety DV... moge wymieniac jeszcze wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus :kwasny: Czyli VAG powinien podac przyczyne precyzyjnie? A istnieje optymistyczna wersja, ze to tylko sprawa spalanego oleju z turbiny i wystarczy powymieniac uszczelki? Bo nie wiem czy mechanik zdazy wszystko ponaprawiac, jesli to kilka przyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie te rzeczy co wymienil kolega w poscie wyzej....

 

Dokładnie ;) i dodam że jak sonda lambada :) jest uszkodzona to analiza nigdy nie wyjdzie poprawnie, wartości emisji spalin będa max :)

Podepnij pod VAGa i wyjdzie szydło z worka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze pytam ale strona intercars nie cche mi sie zaladowac: ile kosztuje +- sonda lambda (oryginal albo zamiennik) bo mam przeczucie, ze to ona zdycha. Wtedy gdy te gamonie podpieli mi auto pod kompa (mieli wykasowac kontrolke ABSu ale jak zabulilem za to 50pln to kazalem zrobic cala diagnostyke ale cwoki nie umialy wszystkiego ale zdazyli stwierdzic ze sonda moze nie dzialac poprawnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Samo podpiecie do VAGa i odczytanie wynikow to dopiero poczatek. Trzeba jeszcze z nich umiec wydedukowac przyczyne niesprawnosci.

Co do sondy lambda - jesli okaze sie, ze to ona: wymieniasz sonde, pomiar spalin i co? i zapewne wyjdzie, ze spaliny nadal sa :dobani: Nie przejmowac sie tym - pomiaru skladu spalin po wymianie sondy lambda trzeba dokonac dopiero po przejechaniu tak z 20km. Dlaczego? Dlatego, ze jak sie jezdzi z walnieta sonda to w ukladzie wydechowym (glownie katalizator) gromadzi sie nie spalona czesc paliwa. Musi sie ona wypalic zeby mozna byla sprawdzac, czy wymiana sondy pomogla.

Ja mialem taki przypadek, ze pojechalem do warsztatu bo spaliny byly :przestraszony: . Orzekli, ze to sonda. Kupilem sonde, wymienili, podlaczyli pod analizator - znowu tak samo. Zrobilem dym, ze naciagneli mnie na koszty a mowili, ze to na 100% sonda. Powiedzieli, ze mam sie od nich wynosic i wiecej nie przyjezdzac, a za robocizne nie place. Wyjechalem wkurzony i pojechalem na stacje diagnostyczna (bo moze akurat sie uda przejsc przeglad techniczny ;-) ). I tam male zdziwienie - spaliny idealnie prawie. Tam mi wytlumaczyli, ze trzeba te conajmniej kilkanascie, kilkadziesiat km przejechac i przedmuchac uklad (najlepiej dac mu po garkach, a nie PSJ ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,a typowy zapach spalonych klocków chamulcowych moze wydobywać się z wydechu? Jak jade szybko i chamuje czuć zapach palących się klocków,ale to też czuć jak ktoś jedzie za mną bez chamowania (qmpel jechał za mna i mówił że czuć).W tej chwili nie mam katalizatora(wykruszył sie prawdopodobnie bo słysze w końcowym brzdęczenie),ale czyżby aż taki zapach mógł się wydobywać? Jak jest chłodniej to widze jak delikatnie kopci z początku na jasny siwy i czuć spalinami ,ale skąd ten zapach klocków??(nie grzeją się podczas jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skąd ten zapach klocków??(nie grzeją się podczas jazdy)
Bo to nie klocki, tylko olej (silnikowy zapewne) dopalany w wydechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,to będzie nie prawda :mur: Czy to jest normalne zjawisko w tych samochodach czy to już wróży,że pierścienie przepuszczają olej lub turbina przepuszcza na tyle ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja matką...

Sprawdź, bo klocki nie śmierdzą na nizinach, chyb że są zatarte, ale wtedy felgi parzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób moge sprawdzić ?:> Jedynie przychodzi mi na myśl sprawdzenie poziomu oleju :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam podobny problem,miałem przeglą i spaliny wyszły złe(nie mieszcą się w normie) Kiedyś auto miało taki problem że brało olej i ten olej siepalł.Silnik został naprawiony ,teraz wszystko jest ok i nie bierze juz oleju.Problem jest taki że jak zaplam na zimnym silniku to dusi się na początki przez jakiś czas.Czy to może być wina że jest uszkodzona sonda lub katalizator(po tym jak kiedyś brał olej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności