Skocz do zawartości
Gość Amarok

VW Passat Variant 2.0 170KM czy Mondeo 2.5 220KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amarok

Czołem,

 

jestem kompletnie nie z tego towarzystwa (jeżdzę obecniie Avensis), ale proszę o obiektywną poradę. Niewykluczone, że dołączę. :D

 

Który samochód polecilibyście jako maszynę służbową (za paliwo płacę tylko na urlopie):

VW Passat Variant 2.0 TDI 170 KM czy nowe Mondeo z pięciocylindrową turbo benzyną 2.5 220KM?

 

Passatem zrobiłem już dwie jazdy próbne i w porównaniu z moją benzynową Avensis 2.0 147KM dynamika TDI powaliła mnie na kolana. Niestety w kraju nie ma obecnie możliwości przetestowania nowego Mondeo z silnikiem 2.5 stąd moje pytanie.

 

Czy przy mocy benzynowym Mondeo o wyższej mocy (220KM) i momencie obrotowym 320 Nm (niższym o 30Nm od Passata) mogę liczyc na podobna dynamikę jazdy jak w przypadku diesla?

 

A przy okazji może ktoś podpowie jak z hałaśliwością?

 

Specjalnie nie znam się na samochodach i traktuję je głównie jako narzędzie do sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem Toyotą tyle, że blisko 200 konną :ok:... i wybrałem Passata bo miałem inne cele i załozenia niż Ty. W grę wchodził tylko diesel (olałem nowe mondeo sikiem balistycznym).

No cóz. Wszystko masz za darmochę i radość z jazdy na pewno będzie większa Mondeo. Ja nie lubię tej marki, ale Tobie radzę właśnie tak. Co benzynka to benzynka i to ciągnięcie na drugim biegu do 100km/h na trójce ponad 150 itd. :hurra: Tej frajdy nie da Ci zaden diesel. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zabijcie mnie ale bym brał Mondeo.... lepszy silnik i duzo wieksze mozliwosci no i benzyna oczywiscie a nie furka na gnój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Specjalnie nie znam się na samochodach i traktuję je głównie jako narzędzie do sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się.

 

Jeśli to jest jednym z kryteriów wyboru samochodu to zdecydowanie Passat 3C z 2.0 TDI 170KM. Przynajmniej jeszcze będzie w miarę tanio. Mondeo wychłepce każdą ilość benzyny super plus.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Amarok, a nie myślałeś o passiu 2.0T lub 3.2 V6 FSI :?:

Jak szaleć to szaleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amarok, a nie myślałeś o passiu 2.0T lub 3.2 V6 FSI :?:

Jak szaleć to szaleć ;)

 

przeciez od tego 2.0t juz lepszy jest diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban
jeżdzę obecniie Avensis),

 

i przy niej zostan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość franz.f
Wszystko masz za darmochę i radość z jazdy na pewno będzie większa Mondeo.
być moze na początku tak, ale warsztat Cie nie ominie.
Co benzynka to benzynka i to ciągnięcie na drugim biegu do 100km/h
nawet troszke więcej ;) ale w tymwypadku wybrałbym passata, chociaz za dieslen nie jestem. W tym miesiącu w pracy zamieniliśmy wlaśnie mondziaka na passata. Kupa problemów z fordem było. Ale pamiętaj - decyzja zawsze należy do Ciebie.

Jak dla mnie w tym wypadku... passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności