Skocz do zawartości
Martinez

Sterowanie nawiewem - HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bulion

Witam. Niedawno kupilem paska B4, sprzedawca niedawno wymienil nagrzewnice i cos spierdzielil ze skladaniem, poprostu przelacznik regulacji cieplo zimno nie chodzi jak powinien i tak samo strefy ogrzewania nie chodza jak powinny wogole to na niektorych powietrze praktycznie nie leci a jak leci to tylko zimne lub chlopdne nie ma cieplego powietrza. Temperatura na nagrzanym silniku jest minimum ponizej 90 stopni... dobra czy za niska?? Brat ma tez paska tkaiego samego tylko ze kombi i ma temperatu prawie 100.

Robil moze ktos kiedy cos z tymi przelacznikami moze ma jakies zdjecia podczas robienie tego i moglby podeslac lub wkleic na forum??

 

umiescilem ten temat gdzie indziej ale dopiero teraz znalazlem cos na temat temperatury wiec pisze tutaj.

prosze o pomoc. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze trzeba kolego rozebrac panel i sprawdzic czy linki siedza nna swoich miejscach i czy zaczepy przypadkiem nie sa wyłamane (łatwo zepsuc).moze jak gosc to wszystko składał cos poblokowało klapki od kanałów teraz by trzeba sprawdzac po koleji wszystko a temperatura raczej wporzadku mi trzyma 90st. i czasami w korku łapie 100st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bulion

Witam. dzieki za odpowiedz:) Wczoraj rozebralem wszystko z pomoca taty i okazalo sie ze gosciu na odwrote zalozyl linki do otwierania stref nadmuchu i jeden uchwyt byl jeszcze ulamany ale jakos poradzilismy sobie z tym;] Ale nadal jest problem z grzaniem...;/ Bardzo slabe cieplo daje nawet jak auto jest nagrzane na maxa;/ To wina nagrzewnicy czy moze cos innego?? Wczoraj zauwazylismy ze nie ma filtra pyłkowego wiec moze stad jest ten problem?? Moze te wszystkie smieci,liscie itd. zapchaly nagrzewnice i nie grzeje?? co o tym sadzicie??

prosze o pomoc.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest nagrzany, sterowanie klapkami działa - to widocznie masz nadal problem z nagrzewnicą ... Tylko jeżeli była niedawno wymieniana to mało prawdopodobne żeby była zapchana ... Może zapowietrzona :confused:

Co do filtra - mało który passek go ma. Na podszybiu zdejmij ten plastik pod którym masz komp, tabliczkę znamionową - jest tam także wlot powietrza do wentylatora (po stronie pasażera). Zajrzyj sobie czy masz tam porządek (ja jak pierwszy raz tam zajrzałem to miałem wszystko liśćmi zawalone ...).

POWODZENIA

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co sprubuj ta rozbierz jeszcze raz panel i zobacz linke od sterowania ciepło zimno pociagnac recznie moze klapka sie cała nie otwiera bo jak nowa nagrzewnica to mało prawdopodobne aby nie grzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój problem polega na tym że nie moge ustwaić nawiewu na szyby.Najlepiej wieje tylko głównymi kratkami, bo na nogi minimalnie.Rozebrałem przedni panel i wygląda że wszystko jest w pożądku.Najlepiej jak by ktoś mógł podać misjsce gdzie znajdują się te klapki od nawiewu.A i mam manualną klime.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności