Skocz do zawartości
Gość marcin75-m1

[silnik] 1.9 TD AAZ głośny silnik powyzej 2700/900 obr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin75-m1

Witam mam taki problem mianowicie mniej wiecej od takich obr jak w opisie zaczyna cos chalasowac w silniku tak jakby popychacze lub wtryskiwacze ,raczej metaliczny dzwiek ale nie do konca na wolnych jest ok i do tej granicy ,co to moze byc ,wtryski ??? a w nocy widze ze passacior zakapca prawie przy kazdym przyszpieszaniu prosze o pomoc i pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Mam auto z takim samym silnikiem. Jest to mój pierwszy diesel i nie ukrywam że traktuję go bardzo delikatnie. Może ktoś się uśmiechnie ale ten silnik jest tak elestyczny, że zmieniam biegi przy ok. 2000 - 2200 obr/min. Też zauważyłem zwłaszcza wieczorkiem, że kiedy jest potrzeba wyprzedzić i depnę trochę w pedał to puści dyma z wydechu. Rozmawiałem z człowiekiem z serwisu VW i powiedział mi tak: "jeździsz na co dzień delikatnie i to co ci silnik nie przepali gromadzi się w układzie wydechowym w postaci sadzy, w momencie gdy depniesz w pedał mocniej np. gdy trzeba wyprzedzić inny samopchód , auto ma prawo wydmuchać ten osad z wydechu. Więc nie ma się czym przejmować :"

Nie ukrywam, że do końca mnie to nie przekonało ale jak patrzę na auta 2-3 letnie, które przy każdej zmianie biegów walą czarnym dymem z wydechu to jestem spokojny. Gdyby auto przy odpalaniu puszczało dyma to można szukać przyczyny ale każdy diesel ma prawo przy wyższych obrotach wypuścić czasami trochę czarnego dymka. Tu też powołuję się na opinie człowieka z serwisu VW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kopci to może jest filtr powietrza do wymiany bo jest za mało powietrza w stosunku do paliwa ,słaba sprężarka,może wtryski .Mój też trochę kopcił ale jak wstawilem intercooler od 1.6 to przestał co najmniej o połowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności