Skocz do zawartości
Misio

[silnik] Monowtrysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czsu zaczyna mi sie pokazywać na kolektorze ssącym paliwo. Po oględzinach doszedłem do wniosku ze naprawdopodobniej leci z silnika krokowego albo z pod niego. Rozbirał ktoś to moze kiedys?? Czy jest tam jakaś uszczelka?? Czy może tylko wymiana silnika krokowego wchodzi w grę?? Może ktoś sie orientuje ile mniej więcej kosztuje taki silnik krokowy. Moj silnik to 1,8 RP zamontowany w Passacie GT 1991r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko nowy silnik krokowy. Na co mi uzywany. Mój tez jest uzywany i leci z niego. Mam go teraz takiego sprzedać na allegro i kupić drugi używany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

To nie jest silnik krokowy tylko zwykły.

Z niego nie może lecieć benzyna - nie ma takiej opcji.

Prawdopodobnie masz uszkodzoną podstawę zespołu wtryskowego.Koszt ok 70 zł + wymiana.Trzeba rozebrać wtrysk i zobaczyć co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie z przepustnicy leci. A przepustnica jak jest zamontowana?? Są tam jakies uszczelki?? Z podstawy nie leci tylko gdzies powyzej krokówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Może cieknie z króćca gdzie wchodzą wężyki od benzyny.Napisałem że trzeba rozebrać wtrysk i zobaczyć - nikt ci nie zdiagnozuje auta na odległość.

Podczas demontażu nie odkręcaj TPSa!!!!

W ogóle najpierw odkręć rurę ssącą - może coś już się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zeby nie odkreca tego czujnika od polozenia przepustnicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie odkręca się bo inaczej musiał byś robić adaptację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak juz bym musiał całość rozebrać to jak to później ustawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie musisz tego rozbierać.No ale jeśli chcesz to trzeba będzie zrobić adaptację jakimś specjalistycznym urządzeniem tylko nie wiem jakim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę bede działał. Mam nadzieje ze uda mi się usunąć ten wyciek. Dzieki za pomocne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do twego pytania to sprawdź uszczelki pod gaźnikiem.U mnie popękała ale od strony przegrody silnika i dopóki się nie zdjęło nie było widać. Taka dość gruba guma tam jest i czasem się wykrusza a wiedzę, że silnik masz ten sam co ja (RP)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Co do twego pytania to sprawdź uszczelki pod gaźnikiem.U mnie popękała ale od strony przegrody silnika i dopóki się nie zdjęło nie było widać. Taka dość gruba guma tam jest i czasem się wykrusza a wiedzę, że silnik masz ten sam co ja (RP)..

Chodzi Ci o podstawe wtrysku?? U mnie podstawa jest cała,a apoza tym jak by coś z nią było to pewnie by obroty wariowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

Witam

Może to uczszelka (chyba papierowa) między obudową a pokrywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie poradziłem. Pod wlotem powietrza na wtrysku jest gumowa uszczelka która z wiekiem stwardniała i popękała. Nie mozna nigdzie tego dostać chyba ze w serwisie, ale tem dodzwonic sie nie moge. Jak narazie uszczelka w formie sylikonu załatwiła problem. Dzieki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności