Skocz do zawartości
Gość poliot01

MIO C520

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poliot01

Witam.

 

Czy ma ktoś może jakieś (dobre, złe ) doświadczenia z MIO C520 ?

Chodzi mi po głowie kupno takiego czegoś, czy sobie dać z tym spokój - co poradzicie ?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup MIO P550 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

Od kilku dni jestem posiadaczem Mio A701 i jestem bardzo zadowolony.

Polecam, jest to urządzenie mające w sobie trzy funkcjonalności (PDA z WM 5 + telefon GSM + nawigacja z najnowszym odbiornikiem GPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy kożystam z C710 i jak dla mnie jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam p350 i jestem zadowolony. Jego przewaga to IMO pełny system Windows Mobile, a co za tym idzie dowolność instalowania oprogramowania - czy Automapa, czy Tomtom, czy Miomap (iGo) - wszystko chodzi bez kombinowania.

p550 to jest to samo, dodatkowo ma Bluetooth i Wifi - uznałem, że zbędnie, może niesłusznie.

Teraz jest jeszcze wersja p550m - ma powiększoną do 512 MB pamięć - chociaż przy dzisiejszych cenach pamięci SD to chyba nie warto za to dopłacać, programy można instalować na karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poliot01

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.

 

No i mam problem z decyzją, mio a701 - słyszałem o tej navi bardzo dobre opinie ale nie potrzebuje telefonu. Natomiast P350 to byłby chyba optymalny wybór. Znowu za kupnem C520 przeważa duży wyświetlacz ale z drugiej strony jak wejdę gdzieś z takim grzmotem do lasu (na grzyby) to może być nie poręczny.

 

Pmuch - a jak się p350 zachowuje gdy przejedziesz (pomylisz się) wyznaczoną trasę ? No i czy wyłapuje sygnał w lesie, po między wysokimi budynkami i ile to trwa ? No i ile trzyma faktycznie bateria w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - po kolei. Jeździłem po Polsce z Automapą 3.9 i Tomtomem 6 i po Europie z Tomtomem.

1. Jeśli chodzi o zachowanie po zjechaniu z trasy, to jest to głównie kwestia oprogramowania - oba wyznaczają nową trasę, oba robią to wg mnie wystarczająco szybko (na pewno zanim dojedziesz do następnego skrzyżowania), oba informują o tym, że zjechałeś z trasy. Przy czym Tomtom chyba częściej szuka trasy alternatywnej, a AM chce zawracać (odczucie subiektywne). Ogólnie rzecz biorąc Automapa jest dużo bardziej gadatliwa - Tomtom jak jedziesz główną drogą, to nawet gdy ona zakręca nic nie mówi, Automapa prawie na każdym skrzyżowaniu ma coś do powiedzenia.

2. W lesie nie testowałem, między budynkami chyba też nie specjalnie. Ogólnie w samochodzie złapanie sygnału trwa max 2 minuty, zwykle koło 30 sekund, u mnie w domu przy oknie podobnie, a dalej od okna albo dużo dłużej, albo nie łapie wcale. Al jak już złapie sygnał, to łatwo się nie rozsynchronizowuje :-)

3. Co do baterii - na chodzącym GPSie pewnie ze 3-4 godziny wytrzyma (chociaż w samochodzie mam ją non stop do ładowarki podłączoną. Na pewno wytrzyma więcej niż a701 - tamten ma jeszcze moduł GSM do zasilenia.

 

Powiem tak - miałem kiedyś Motorolę A925 - i pomijając jej wątpliwą przydatność jako nawigacja (nie było softu nawigującego, tylko taki pokazujący na mapie, gdzie jesteś) też drugi raz na wynalazek palmtop z telefonem się nie skuszę - telefon dla mnie musi być niezawodny i trzymać przynajmniej cały dzień bez względu na to, co na nim będę robił i musi się mieścić w kieszeni (mając Motkę mimo zestawu 2 baterii zdarzało mi się wieczorem zostawać bez telefonu i żałować, że nie jestem kobietą - nie mam torebki, do której mógłbym schować telefon).

 

Reasumując - mam telefon normalny (prawie zawsze przy sobie) i Mio p350 z 1 GB kartą na której mieszczą mi się 3 programy nawigacyjne z mapami, których potrzebuję, używam go raczej sporadycznie i dla mnie jest to optymalne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poliot01

No i oto mi chodziło - wielkie dzięki pmuch !

 

Będę się namyślał spokojnie jeszcze do końca przyszłego tygodnia nie ma pośpiechu, lepiej dłużej niż później żałować.

 

pozdrowienia i narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności