Skocz do zawartości
Gość Dyrektor

Pompa ABS-u

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dyrektor

Witam!

Mam taki problem. Poci się pompa abs-u, w miejscu w którym jest przykręcona do obudowy modułu. Chciałem ją wykręcić i wymienić uszczelkę. Przykręcona jest na dwóch śrubach. Tylko nie wiem czy mogę ją tak po prostu wykręcić, i czy nie zapowietrzę abs-u? Czy może jeast na to jakiś sposób?

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam ponownie!

Zabrałem się, a raczej spróbowałem zabrać do wymontowania tej pompy, i okazało się że nie jest ona przykręcona na dwóch śrubach :zalamany:

Więc dodaje kolejne pytanie, czy można ją wogóle wymontować bez demontowania całego serwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyjmowałem pompe od abs u siebie ale ja mam B3 więc chyba mam inny układ hamulcowy (u mnie nie ma serva pneumatycznego) u mnie pompa była przykręcona na dwie śruby i wykręcało ją się razem z silniczkiem i chyba akumulatorem ciśnienia jak mnie pamięć nie myli. jedyny problem na jaki napotkałem to po zamontawaniu pompy trzeba ją uruchomić bez podłączania przewodu wys ciśnienia żeby pociągła płyn hamulcowy i przelała go tym przewodem. Na tej stronie jest opis i zdjęcia mojego układu:

http://www.zss.pl/~moto/www_prace_dyplomowe/praca_3_teves.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor jesli masz juz nowszy model ABS`u niz opisuje go kolega armo czyli taki ktory moduł sterowania ma podwieszony pod pompa abs`u a nie pod sidzeniem to musisz:

1. Odkrecic przewody hamulcowe od pompby abs (2 sztuki na klucz 13 i 4 sztuki na klucz 11)

2. Wypiac wtyczke od modulu sterujacego abs

3. Odkrecic 3 sruby (torxy) i wyjac caly abs (mechanizm i modul sterujacy to calosc)

 

I po robocie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności