Skocz do zawartości
Gość stratford

filtr paliwa? pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stratford

Dzisiaj po wymianie filtra paliwa auto po dluzszym postoju okolo 2 godzin nie chcialo zapalic. Zaraz po wymianie widzialem ze ciagnie paliwo i powietrze. ZAlozylem stary filtr i wszytsko jest okej,zero problemow z odpalaniem i zero powietrza w przewodzie.Czyzby byl to felerny filtr?? 2.5 tdy Akn

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartdublin

a zalewales filtr po wymianie ropka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stratford

oczywiscie ,ze tak. zaraz po nawet jechalem autem jakies 15 km i wydawalo sie okej . pozniej stal 2 h i lipa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

tak jak napisal bartdublin dobrze jest zalac nowy filtr czysta ropa i wtedy zalozyc. W ukladzie nie bedzie wtedy zbednego powietrza. Te minimalne ilosci jakie sie dostana - to uklad sam sie odpowietrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stratford

powtarzam :) filtr zalalem paliwem tak jak powinno byc. nigdy wczesniej nie spotkalem sie z taka sytuacja,a wymieniam filtry we wszystkich autach jakie mam , sprinter 2.7 cdi i octavia 1.9 ahf .zawsze postepuje tak samo i bylo okej .Ta sytuacja jest conajmniej dziwna dla mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stratford

CZy ktos moze ma jakis pomysl,jak rozwiazac ta sprawe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zalewam filtru nigdy ropa, jak miałem afn-a to tak, ale tu masz popke paliwa w baku - daje ponad 2bary, jak wymieniałem, zapaliłem auto - i moze raz kochnelo jakas minute po odpaleniu. sprawa jest prosta - wymien filtr na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomalix

Miałem podobnie, dopiero jak mi wymienili na drugi filtr paliwa to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Nowego nie zalewam ropą tylko przed uruchomieniem przekręcam zapłon ok 10 razy tak aby pompa napompowała paliwa. Później po uruchomieniu może sie zakrztusi raz czy dwa i po sprawie. Być może faktycznie masz uszkodzony filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zybeusz
Dzisiaj po wymianie filtra paliwa auto po dluzszym postoju okolo 2 godzin nie chcialo zapalic. Zaraz po wymianie widzialem ze ciagnie paliwo i powietrze. ZAlozylem stary filtr i wszytsko jest okej,zero problemow z odpalaniem i zero powietrza w przewodzie.Czyzby byl to felerny filtr?? 2.5 tdy Akn

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomalix
Miałem podobnie, dopiero jak mi wymienili na drugi filtr paliwa to jest ok.

 

Powrócił znów u mnie problem zapowietrzania autka :zalamany: Miesiąc było dobrze, wystarczy, że postawie autko na 10 min tyłem niżej i już muszę kręcic :kwasny: ok 5 sek. Byłem dziś u mechanika co wymieniał filtr, obejrzał Passka i podobno wycieków nie ma. Mówi, że to może pompka paliwa w zbiorniku. Ja się nie znam na autach, więc pytanie do was czy pompka w zbiorniku może powodowac, że paliwo się cofa? (W sobotę byłem na weselu, autko stało tyłem niżej, to potem przez 5 min kręcenia nawet nie załapał, dopiero jak zjechałem na luzie na równo to po ok 30 sek ledwo zapalił. Obciach na maxa miałem :wstyd:) Zaznacze, że jak stoi na równym to tak szybko nie schodzi paliwo, tylko szarpnie samochodem, ale nie zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności