Skocz do zawartości
Gość Pax

[b2] podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pax

Mam w aucie materiałową podsufitkę (wiecie chyba o jakiej mówię). Zaczyna mi się ona odklejać, zwłaszcza na środku i przy końcach. Tapicer woła za przyklejenie jej 150 zł!

Czy wiecie może jak samemu dobrze to podkleić? Jaki klej użyć aby nie przesiąkł przez materiał i żeby nie robił plam??

 

Dzięki z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że najlepszym sposobem będzie poszukanie podsufitki gdzieś na szrocie, za podsufitke do takiego autka cena na pewno nie będzie wygórowana :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szrocie dostaniesz podsufitke w podobnym stanie

poczytaj sobie ten post

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/podsufitka-reanimacja-vt19685.htm

 

wlasnie zabieram sie za podobna operacje w B4 Variant, material lezy juz z pol roku, pucha butaprenu, szpachelka, 2 flachy denaturatu, przadna szczota i pedzel. 2-3 godzinki roboty, 24h schniecia i podsufitka ja nowa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golden_arrow

ja na Twoim miejscu nic bym z nią nie robił, wrecz przeciwnie, robilbym wszystko zeby sie sama odkleiła. u mnie jest całkowicie materiał odklejony od podsufitki, trzyma sie na "guzikach" i powiem szczerze wyglada to bajecznie. dużo ładniej niz normalnie. p.s. tylko trzeba ładnie sobie poobrabiać na brzegach żeby szmata nie wisiala.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Lenart

Witam. A ja założył bym nowy materiał. Stary materiał musisz zdjąć tak aby nie narobić żadnych wgnieceń, dołków itp na skorupie dachu. Jeśli pojawią się jakieś wgniecenia to musisz najlepiej szpachlą wyrównać, w przeciwnym wypadku będziesz miał ślady nawet jak dasz nowy materiał. Jeśli chodzi o rodzaj kleju to ja od X-lat używam PRONIKOL OBT-III, jest to idealny klej do tego typu robót. Klejem smarujesz dwa razy materiał i sufit. Pierwszy raz jak posmarujesz to czekasz aż obie części wyschną całkowicie. Trwa to ok 20-30 min. Drugi raz smarujesz też obie części i czekasz jak podeschnie. Moment w którym będziesz mógł przykleić materiał do sufitu jest wtedy gdy dotkniesz palcem skorupy (sufitu) i klej nie będzie się ciągnoł jak oddalisz palec. Bardzo ważną rzeczą jest wyznaczenie środka na materiale i suficie. Na materiale zrób kreskę wzdłóż materiału np cienkim flamastrem i tak samo zrób na skorupie. Pozwoli to na równe przyklejenie materiału. Jeśli będziesz przyklejał dach to weź do pomocy ze dwie osoby jeszcze żeby trzymały materiał na dwóch końcach a Ty przyklejaj go od środka jednaj krawędzi i jedź do drugiego końca po linii którą wcześniej naniosłeś na materiał i skorupę. Wszystkie wyprofilowania, dołki, górki zwłaszcza na przodzie sufitu musisz bardzo starannie wprasować ręką żeby materiał idealnie dolegał do skorupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności