Skocz do zawartości
herbu

Wysokie obroty biegu jałowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak napisałem z odłączoną wtyczką od TPS wszystko jest ok ,więc to na pewno nie zapłon,na razie czekamy na część ,powinna być lada dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam więc i ja podkleje się pod temat bo tyle się naszukałem i mojego przypadku niema.Passat b4 1.8 ADZ +gaz po odpaleniu w zakresie temperatur zimny-80st silnik wchodzi na obroty i zatrzymuje się na 2 tys. obroty spadają dopiero po zduszeniu go biegiem. po ponownym przygazowaniu ponownie się zawieszają.Sytuacja występuje na benzynie i na gazie.Szelność dokładnie sprawdzona TPS z wtryskiem podmieniany na sprawny,klema odłączana,błędów brak.Czujnik płynu wartości pokazuje w normie i pokrywa się również ze wskazaniem temperatury na VAG-u,jednak po ściągnięciu wtyczki obroty nie zawieszają się i silnik pracuje normalnie.Jedynie czego nie wymieniałem to silnik krokowy nie wiem czy może on ma jakiś czujnik w sobie.A i zaczęło się to dziać po niedługim czasie po zmianie skrzyni automat manual ale nie wiem czy to zbieg okoliczności po podobno w instalacji po takim zabiegu nic nie trzeba zmieniać?Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu mój b4 wkręca się na 8 tys... Obrotomierz nie oszukuje bo to słychać. Silnik to adz 1.8 8v. Inny objaw to taki że gaśnie czasem na wolnych obrotach. Szukałem w sieci ale nic nie ma na temat braku odcięcia zapłonu... Podaje link do filmiku :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności