Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silverb6

Brawo za opis i inwencję w reanimacji !!!

Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja to już wszytko mam, papier wodny, pastę Tempo - tylko choroba pogody niema i nie mam jak odkręcić tych lampek żeby wziąć je do domku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi-000

opis spoko i duże brawa za chęci

jeszcze raz :hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

nakonr, a mógłbyś zarzucić link z allegro jaka to dokładnie pasta była? bo sprzedają z firmy K2 i durchem czy jakoś tak i ta druga to jest do starych lakierów, nowych, do chromu itp. byłbym wdzięczny za link, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja kupiłem pastę Tempo z firmy K2, tą woskową lekkościerną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis :ok: a zeby zapobiec ponownemu nagromadzeniu sie brudu wewnatrz reflektorow najlepiej jest nalozec gumowe nakladki (z tylu, gdzie wklada sie zarowke).Wtedy nie powinno nic wleciec do srodka :] czasami lubią one same wypadac dlatego trzeba czasami zerknac pod maske ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekFR

no i zrobione :) trochę to trwało ale lampy są rewelka :) z tym piekarnikiem zajebisty motyw, w przeciwieństwie do suszarki..., świetny opis i fotki, a jeszcze odnośnie wyjęcia przedniej lampy to trzeba ją trochę do zewnątrz przesunąć, żeby wyszedł bolec z gniazda, poza tym bez większego dłubania można ją wyciągać, jutro jeszcze tylko oczka mu przymrużę bo kleju zabrakło :), a i nie miałem papieru 2500 tylko 2000 ale też zajebiście :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

No i zrobione, skorzystałem trochę z ładnej pogody i już.

Wyglądają jak nowe a były naprawdę .... pfle.

Fakt, na szlifowałem się jak nie wiem co, ale naprawdę było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta TEMPO ,którą polerowałem była firmy K2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet

nakonr, no wiec musze powiedziec ze bedac ostatnio na dwutygodiowym urlopie znalazlem czas na renowacje kloszy...

wyjalem obie lampy (w zasadzie byly juz żólte i matowe)...

ja je zrozkrecalem i zdzieralem stary silikon a moj ojciec pomagal mi i polerowal szkielka papierem sciernym i pasta tempo....

pozniej suszenie i klejenie swiezym silikonem

no i teraz wygladaja prawie jak nowe... rewelacja... warto bylo je uratowac... teraz moj pasek nie jest juz taki smutny.... ladnie spoglada na droge, a i swiatlo w nocy jakby jasnijesze...

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do ponownego klejenia klosza. Czym nalezy go skleic, bo slyszalem, ze silikon zlaczy juz na zawsze... Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

No co ty, kto ci takich głupot nagadał _BaRtEk_ ?

Silikon jest najlepszy, taki zwykły do okien przezroczysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon jest do tego najlepszy. Myślałem o tym żeby skleić klejem do szyb, ale tego juz bym nie rozkleił w razie gdyby mi coś nie wyszło. Silikon najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz w Polsce jak grzyby po deszczu pojawią się B 5 z nowiutkimi światełkami. A kierowcy opli, fordów i innych wynalazków będą zastanawiać się kiedy VW zrobił darmową akcję wymiany świateł :rotfl::rotfl::rotfl: No i będą gadać, że VW porządny jest i dba o swoich klientów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Pewnie że VW jest porządny, ale o swoje wozy dbają właściciele VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Super instrukcja - niech no tylko będzie pogoda / w weekend /.

Zwróciłem ostatnio uwagę, że mój kolega jeżdzący podobnym Paskiem / tyle że kombi / ma całkiem czyste lampy mimo że posiadamy ten sam rocznik. Byłem przekonany że poprzednik mu je wymienił. Wczoraj przyjżałem sie dokładnie i okazało się że prócz tego że ma w reflektorach dodatkowo halogeny, to nasze lampy różnią sie zastosowanymi żarówkami / on ma duże zarówki wielkości H4/.

Tak mi wpadło do głowy, czy czasami rodzaj zastosowanych żarówek nie ma wpływu na zabrudzenia całej lampy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi-000

a może ktoś mi powie czy szlifowaliście lampy kulistymi ruchami czy może prostymi - z prawej do lewej ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną lampę szlifowałem ruchami kulistymi, drugą lewo-prawo. Z bliska jak sie lepiej przyjrzeć przy włączonych światłach to ładniej wygląda ta szlifowana lewo-prawo. Przy wyłączonych światłach nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja szlifowałem tym papierem 2500 ruchami z góry na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xmarcinox

nakonr kawał dobrej roboty , dzisiaj to zrobiłem wg Twoich wskazówek i reflektory są jak nowe sam jestem zaskoczony że az taki efekt udało się uzyskać :hurra: . Polecam wszystkim taki zabieg troche się trzeba namachać łapą ale efekt jest . :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności