Skocz do zawartości
Gość Słonik

opony i ciśnienie b4 -

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Witam!

Przejrzałem, archiwum, przejrzałem książkę...wlew do paliwka :)

I doznałem olśnienia, które już ktoś mi kilka razy uświadamiał.

W briefie mam napisane (oraz w wyposażeniu według wlepki), że majać stalowe felig 15 zalecane sa oponki 205/50/R15.

Ja mam 195/65/R15.

Będę wdzięczny za ostateczne :krzeslem: dotyczące następujących pytań:

- czy mój rozmiar może powodować gorsze działanie wspomagania ? (w stosunku do 205/50/r15)

- czy ciśnienie z klapki 2.2 przód i 2.2 tył jest ok dla takiego rozmiaru?

- czy jeżdząc na takim rozmiarze jaki mam zwiększam spalanie, obniżam przyspieszenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slonik napisał/a:

czy mój rozmiar może powodować gorsze działanie wspomagania ? (w stosunku do 205/50/r15)

 

Nie :ok:

 

W briefie mam napisane (oraz w wyposażeniu według wlepki), że majać stalowe felig 15 zalecane sa oponki 205/50/R15.

Ja mam 195/65/R15.

A na pewno dokładnie poczytałeś? To jest podany maxymalny rodzaj - jaki można założyć.

 

czy jeżdząc na takim rozmiarze jaki mam zwiększam spalanie, obniżam przyspieszenie?

Tak :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Dzieki, co do rozmiaru, w briefie wystepuje tylko taki do R15 a na wlepce mam wedlug kodów też 205/50/R15.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik

- czy jeżdząc na takim rozmiarze jaki mam zwiększam spalanie, obniżam przyspieszenie?

 

 

Czy przypadkiem nie odwrotnie? masz węższe opony więc jest mniejsza powierzchnia tarcia - palisz mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barcik - chyba niedokładnie przeczytałes. Slonik ma 195 a chce założyć 205. A tak dorzuce, ze najlepiej dla takiego modelu (jeśli ktos ma na uwadze spalanie i przyspieszanie) to najodpowiedniejszy będzie rozmiar 185/70/R14 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, jebn** się w główkę :D słonik ma 205/50/15 i n atakich powinien jeździć, zamiennikiem są 195/55/15

Słonik, stosuj wg wlepy w klapce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd
Ja mam 195/65/R15.
ja mam takie opony na zimowkach i na nich auto najlepiej przyspiesza, spalanie ci sie zwiekszy jak zalozysz 205
Danek75, jebn** się w główkę :D słonik ma 205/50/15 i n atakich powinien jeździć, zamiennikiem są 195/55/15
z tego co ja wyczytalem to ona ma 195/65/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Kuczlaw ma rację, do B3/B4 dla 15" felg przewidziane są 2 rozmiary opon:

205/50 R15

195/55 R15

Każdy inny rozmiar to odstępstwo od standardu ze wszelkimi następstwami: lepsze/gorsze przyspieszenie, zaniżanie/zawyżanie wskazania prędkościomierza, większe/mniejsze spalanie.

Kolejność następstw przypadkowa :D proszę się nie dopatrywać jakichś zależności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczlaw napisał/a:

Danek75, jebn** się w główkę słonik ma 205/50/15 i n atakich powinien jeździć, zamiennikiem są 195/55/15

 

Może przyczytasz jeszcze raz, co napisał Slonik:

 

Slonik napisał/a:

Ja mam 195/65/R15

 

tak więc kuczi

jebn** się w główkę

Oj - odsapnij od komputera :hyhy::wpale:

 

A co do rozmiarów w B4, to jak do chaty pojadę, to zrobię FOTĘ wklejki i zobaczycie, ze rozmiarówka jest szeroka - u mnie było na przykład: 185/70/R14 a na końcu 195/65/R15. Tak wiec 195 - nie jest wcale standardem w B4 - kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jumis

Czy ma ktoś w B3 założone 195/50/15 ? jak sie toczy na nich autko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik

Ja mam takie w B4. Wg mnie jest wszystko ok. Nie zauważyłem żadnej zmiany, oprócz lekkiego przekłamania licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Witam !!!

Ja mam w pasku opony 195/60/15R jest to profil zawysoki.

Na felge aluminiową 15 cali powinny być opony 195/55/15R

 

Jestem ciekaw jak się jeździ na oponach 195/65/15R bo na moich 195/60/15R czasami przednie zawieszenie dobija do natkoli.

Z moich doświadczeń i z opini fachowców wynika że profil 65 jest zły a 60 jest do zaakceptowania podwarunkiem że ma sie sprawne amortyzatory wtedy sporadycznie dobije do natkoli (dokładnie opona uderza o śrubke która mocuje plastikowe nadkole)

Kumpel ma takie same opony i tesame objawy.

 

Passat b4 sedan

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Witam !!!

Ja mam w pasku opony 195/60/15R jest to profil zawysoki.

Na felge aluminiową 15 cali powinny być opony 195/55/15R

 

Jestem ciekaw jak się jeździ na oponach 195/65/15R bo na moich 195/60/15R czasami przednie zawieszenie dobija do natkoli.

Z moich doświadczeń i z opini fachowców wynika że profil 65 jest zły a 60 jest do zaakceptowania podwarunkiem że ma sie sprawne amortyzatory wtedy sporadycznie dobije do natkoli (dokładnie opona uderza o śrubke która mocuje plastikowe nadkole)

Kumpel ma takie same opony i tesame objawy.

 

Passat b4 sedan

 

POZDRO

 

Mam 196/65/R15 nic nie obciera itp, ale tak jak pisałem przekłamuje licznik prędkości o około 6 km w dół i licznik dzienny (jak i total) o jakieś 9% w dół!

Pozdrawiam

P.S. Jak zajeżdzę te kupuje 205/55/R15 tak jak briefie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności