Skocz do zawartości
hiszpan001

Kontrolka przepalonej żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy w Passacie B5 jest jakaś kontrolka informująca o przepalonej żarówce?

Dzisiaj mi się przepaliła żarówka od świata mijania (chyba H7). Dowiedziałem się o tym od kolego, który jechał przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - to nie PT CRUISER (Chevrolet) i w "pasku" nie ma takowej sygnalizacji :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- to nie PT CRUISER

 

A w polonezach jest kontrolka :rotfl: Taka mała czerwona żaróweczka. Wiem, bo kiedyś jeździłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FSO, to nawet nie przypuszczałem, że mogą mieć taką opcję. Ja swoją przygodę z POLONEZEM miałem raz i zakończyła sie w rowie - cofałem - nie trafiłem na podjazd i auto stanęło prawie pionowo w rowie - ale to było 14 lat temu :rotfl:

Nowszymi modelami już nie jeździłem, ale znajomy ma ATU i jakoś nie widziałem tam, żeby miał opcję sygnalizacji przepalonej żarówki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno w Plusach. Ja jeździłem Caro Plusem. Na samym dole zegarów, takamalutka czerwona żaróweczka.

 

 

A ta żarówka, która mi "padła" w Passacie to H7? Światła mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :503: mnie tym, ze POLDKI mają coś takiego - będę musiał przy najbliższej okazji - przyjrzeć się "zegarkom" :-D

A co do oznaczenia żarówki, to nie wiem - one mi się ciągle myla - bo na "MIJANIA" są inne, a "DROGOWE" inne - no i nie jestem pewny - ale chyba to H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła mijania - H7

Swiatła drogowe i przeciwmgielne - H4

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubula

W Passku, jedyną żarówką, która przestaje świecić i można to zobaczyć w kokpicie jest żarówka kierunkowskazu. Wtedy reszta miga szybciej. Ja ostatnio przez miesiąc jeździłem bez lewego stopu, dopóki mi ktoś przez CB radio powiedział, że mam spaloną. Nie mówiąc już, że dostanie tej żarówki na stacji benzynowej graniczy z cudem. Żarówka niby standardowa a te takie dwa bolce do mocowania inaczej ustawione. Dlatego kupiłem w serwisie 2 na zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Niestety - to nie PT CRUISER (Chevrolet) i w "pasku" nie ma takowej sygnalizacji :cwaniak:

 

Astra GSI tez ma ten patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passku, jedyną żarówką, która przestaje świecić i można to zobaczyć w kokpicie jest żarówka kierunkowskazu. Wtedy reszta miga szybciej. Ja ostatnio przez miesiąc jeździłem bez lewego stopu, dopóki mi ktoś przez CB radio powiedział, że mam spaloną. Nie mówiąc już, że dostanie tej żarówki na stacji benzynowej graniczy z cudem. Żarówka niby standardowa a te takie dwa bolce do mocowania inaczej ustawione. Dlatego kupiłem w serwisie 2 na zapas :)

 

W 3BG są z tyłu na jednej stronie 4 żarówki dwuwłóknowe 201W/4W, z których tylko ta na samej górze działa jako stop (21W) oraz oświetlenie tyłu (4W). Pozostałe 3 żarówki wykorzystują tylko włókno 4 watowe. Wystarczyło zamienić żarówkę, jeśli tylko stop był przepalony, na żarówkę tą pod stopem (2gą albo 3cią od góry bo czwarta w lewej lampie pełni funkcje przecimgielnego).

Mi kiedyś przemiły pan policjant chciał wlepić mandat za "niemanie jednego stopu". Nie miałem przy sobie zapasowych żarówek, ale właśnie poprzez zamianę żarówek miejscami usunąłem ten problem. Lekko się zdziwił, jeszcze przez 5 minut kazał mi pstrykać lampami i naciskać stop bo nie mógł pojąć jak to naprawiłem. W końcu dał sobie spokój i mnie puścił. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności