Skocz do zawartości
Gość gregor1

modele turbin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregor1

Niestety padła mi turbina, brak mocy, (przepływomierz i EGR sprawny) -bardzo mocno przeładowuje i mam wrażenie, że ją coraz bardziej słychać. Po konsultacji z mechanikiem i opiniach na forum zdecydowałem, że lepiej kupić używaną - oryginalną niż poddawać ją regeneracji niewiadomo z jakim skutkiem. Zdecydowałem więc o zakupie i kupiłem turbinkę z 2006 roku. Natomiast cały czas mam wątpliwości czy właściwą do 1,9 TDI 130 KM. Szukałem na niemieckich stronach specyfikacji turbin i ze znalezionych tam symboli wynika, że moja turbina ma inną ostatnią literę w oznaczeniu

Kupiona turbina to: GARRETT GT1749V

HGR 028145702R i właśnie ta litera R się nie zgadza

 

1) Czy ktoś może podać na 100% wlaściwy symbol turbiny do tego silnika ?

2) Czym się one różnią między sobą ?

3) Czy są jakieś mocniejsze turbiny, ponieważ chcę swojego Paska podkręcić na 165 KM czy taka spokojnie wystarczy?

Będę bardzo w podziękowaniach :P , gdyż na jutro jestem umówiony na wymianę tejże turbiny

 

Myślę, że warto by było zrobić taką specyfikację różnych części na forum w zależności od modelu i silnika paska (czyli jaki symbol danej części jest przypisany do danego paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

038 145 702 G GARRETT - pasuje do AWX i AVF , tą co masz jest od AVB 101KM ,co do różnicy niech wypowiedzą się fachowcy.

zamiast innej turbiny możesz dorzucić hybrydkę ,ona też dodaje parę kucy ;) ,tak mi mówili w Tune-up. Jeśli chodzi o większą turbawkę to na tej stronce możesz znaleźć coś dla siebie i twojego samochodu :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety padła mi turbina, brak mocy, (przepływomierz i EGR sprawny) -bardzo mocno przeładowuje i mam wrażenie, że ją coraz bardziej słychać. Po konsultacji z mechanikiem i opiniach na forum zdecydowałem, że lepiej kupić używaną - oryginalną niż poddawać ją regeneracji niewiadomo z jakim skutkiem. Zdecydowałem więc o zakupie i kupiłem turbinkę z 2006 roku. Natomiast cały czas mam wątpliwości czy właściwą do 1,9 TDI 130 KM. Szukałem na niemieckich stronach specyfikacji turbin i ze znalezionych tam symboli wynika, że moja turbina ma inną ostatnią literę w oznaczeniu

Kupiona turbina to: GARRETT GT1749V

HGR 028145702R i właśnie ta litera R się nie zgadza

 

1) Czy ktoś może podać na 100% wlaściwy symbol turbiny do tego silnika ?

2) Czym się one różnią między sobą ?

3) Czy są jakieś mocniejsze turbiny, ponieważ chcę swojego Paska podkręcić na 165 KM czy taka spokojnie wystarczy?

Będę bardzo w podziękowaniach :P , gdyż na jutro jestem umówiony na wymianę tejże turbiny

 

Niestety, kupiłeś złą turbinę od silnika 101/115km. Do twojego nie będzie pasować - jest mniejsza. MUSI BYĆ Z LITERKĄ G. A jesli myslisz o podkrecaniu paska to już zupełna pomyłka.

Ja też wymieniałem turbinę ale założyłem własciwą. Do mechanika nawet nie jedź. szkoda kasy i czasu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor1 Ty kupiłeś tą z Fotki 1 a potrzebna Ci jest z Fot. 2....zerknij jaka różnica jest na pierwszy rzut oka.

Tą turbinę 130 KM /Fotka 2/ do 160-170KM dobrym softem możesz spokojnie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor1

ok wiem już jaki jest właściwy nr natomiast znalazłem turbinę z numerem prawidłowym ale z literą E na końcu ale również do 1,9TDI 130km. Czy wiecie może jaka jest różnica między turbinami z literą G a z literą E na końcu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności