Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli się nie mylę jest tak:

 

jak w DR jest wbite słowo HAK to można jeździc z założonym hakiem demontowalnym

jak w DR nie ma "HAKA" to trzeba demontować

 

np:

jarzmo może być mocowane do belki poprzecznej za pomocą śrub z łbem o zamku typu spline, które poprzez swoja specyfikę uniemożliwija pospolitemu użytkownikowi demontaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Widze, ze 4MOTION_LBN wrzucil fotki z napedem 4x4.

Ja dokladam swoje z napedem na przod (mysle, ze u mnie ladniej hak jest schowany ;) )

 

EDIT//

 

"Według istniejących przepisów hak montowany w samochodzie musi być odkręcany tak, aby podczas jazdy bez przyczepy nie wystawał on za obrys samochodu no i oczywiście musi posiadać homologację."

Caly tekst na http://www.motobiznes.pl/index0.php?art=340

 

 

"Zgodnie z przepisami obowiązującymi w większości państw Europy Zachodniej za jazdę z hakiem bez przyczepy płaci się wysokie mandaty. Przepisu tego szczególnie rygorystycznie przestrzega się w Niemczech i Austrii."

Caly tekst na http://www.motofakty.pl/artykul/samochod_z_hakiem.html

 

Mam nadzieje, ze teraz juz jest wszystko jasne :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Tomek sprawdze czy i u mnie przypadkiem nie da się przymocowań gniazda tak jak u Ciebie, jeśli ocenie, że jest miejsce to przełoże bo rzeczywiście bardziej schowane. Ciekawe czy da się jeszcze wtedy jakąś wtyczkę w to wpiąć, bo jak nie to nie ma co kombinować, jak narazie nic nie ciągnięte było autem - cały hak mam zalaminowany w opakowaniu z naklejkami VW więc mam pewność, że nie był nawet zakładany, ale nigdy nie wiadomo co mnie spotka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyfree

Gulinski napisał "jak w DR jest wbite słowo HAK to można jeździc z założonym hakiem demontowalnym

jak w DR nie ma "HAKA" to trzeba demontować " czyli jesli mamy demontowany hak to nie trzeba robić przeglądu i nie trzeba wbijać w DR a można normalnie ciągać przyczepki?? czy dobrze to zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Gulinski napisał "jak w DR jest wbite słowo HAK to można jeździc z założonym hakiem demontowalnym

jak w DR nie ma "HAKA" to trzeba demontować " czyli jesli mamy demontowany hak to nie trzeba robić przeglądu i nie trzeba wbijać w DR a można normalnie ciągać przyczepki?? czy dobrze to zrozumiałem?

Troche to wszystko zle zrozumiales. Ogolnie na zachodzie powinny byc haki demontowalne, u nas nikt tego jeszcze sie nie czepia, ale pewnie niedlugo...

Poza tym hak powinien byc wbity do dowodu, bo moze sie policja przyczepic lub ktos na przegladzie, a jesli jest demontowalny to powinno sie go demontowac, jesli w danej chwili sie go nie uzywa, bo po to w koncu jest demontowalny...

A nie kombinowac i czekac az w koncu ktos w nas wjedzie, kiedy bedziemy mieli hak zamontowany :krzeslem:

 

EDIT//

mlodyfree, zapoznaj sie dokladnie z TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyfree

dzięki Krawcol, i wszystko jasme. a właśnie tak mi się wydawało więc pytałem. pozdry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały hak czyli spawany do belki możesz mieć i śmigać po całej europie ale gdy jesteś posiadaczek haka z kulą demontowaną na śruby , półautomat lub pełen automat jest wskazane demontaż kuli haka w momencie gdy nie masz podczepionej przyczepki.

Jeśli ktoś uzna że to jest jakiś absurd to mówię NIE jest to całkiem logiczne.

O tuż w trakcie gdy na autostradzie lub zatłoczonym mieście dochodzi do kolizji i jeden z samochodów posiada hak a na niego najeżdża inny to po pierwsze ten z tyłu ma więcej szkód ale i w ekstremalnych sytuacjach drugi samochód zaczepia się o kulę haka samochodu pierwszego co wydłuża czas usuwania wraków z drogi. I to jest główny czynnik nakazujący demontaż haka holowniczego.

Po za tym niby ten poszkodowany co miał hak holowniczy i został najechany przez innego użytkownika to automatycznie wina za szkodę przechodzi na tego pierwszego.

Ten problem dotyczy wszystkich samochodów bez znaczenia na typ czy jest to auto osobowe czy dostawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Dwa szybkie pytania:

 

1. Czy hak od B5 przed liftem pasuje do modelu B5.5 politowego?

2. Czy hak do sedana jest taki sam jak do kombi?

 

Z gory dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema

Dwa szybkie pytania:

 

1. Czy hak od B5 przed liftem pasuje do modelu B5.5 politowego?

2. Czy hak do sedana jest taki sam jak do kombi?

 

Z gory dzieki za szybka odpowiedz.

Te haki z allegro tam po 200-250 pln pasują do 3B jak i 3BG. Również i do sedana i kombi, z wyłączeniem: 4motion..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te haki z allegro tam po 200-250 pln pasują do 3B jak i 3BG. Również i do sedana i kombi, z wyłączeniem: 4motion..

 

A oryginalny hak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oryginalny hak?

Nie wiem jak tam kompatybilność 3b/3bg, ale w 3bg nie ma różnicy czy sedan czy kombi-jedynie do kombi jest jeszcze taka wkładka styropianowa pod zderzak, ale zawsze można ją dokupić lub po prostu zamontować bez niej-nie sądzę, żeby była konieczna- aczkolwiek ja zamontowałem bo kupiłem od kombi, więc ją miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc. 

Mieszkam w UK

dzisiaj facet specjalnie zachamował miał wysunięty hak z kulą  , oczywiście była stłuczka. On maleńką rysę na kuli, ja z prawej strony trochę uszkodzona tablica rej. Wycenił mi 300f za nowy hak, pytanie czy w uk można jeździć z odkrytym hakiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności