Skocz do zawartości
Gość GRUBY UK

problem z zapalaniem 1.8 T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GRUBY UK

czesc jestem tu nowy i chcialbym zasiegnac porady mianowicie mam problemy z odpaleniem silnika gdy jest cieply rano i gdy sie wystudzi jest ok moj mechanik twierdzi ze jest to przeplywomierz powietrza lub czujnik temperatury co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to całkiem możliwe. Trzeba jednak auto podłaczyć pod VAG`a i wówczas wszystko bedzie jasne. Pokazuje on bowiem aktualne parametry mierzone przez przepływomierz i widać, czy miszczą się one w granicach min - max dopuszczalne. Ja miałem podobny problem ale tylko na zimnym silniku. Wymiana 2 cewek, 4 świec oraz profilaktycznie filtra paliwa pomogła (to własnie u mnie pokazał VAG). Chociaż podpadający jest jeszcze zawór zwrotny paliwa (bo wszystko się działo po 2-3 dniowym postoju auta).

Tak więc trzeba auto podłaczyć pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz i czujnik temperatury bardzo mało prawdopodobne, nie takie objawy.

Tak jak napisał kolega bardziej prawdopodobne cewka, tym bardziej ze te cewki lubią sie popsuć ( w tym roczniku cewki były nawet wymieniane na gwarancji- wada fabryczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat chyba już mocno stary, ale chętnie zapytam. Mam podobny problem: nieważne, czy auto ciepłe, czy zimne, czy dużo paliwa czy mało. Czasem muszę piłować, żeby zaskoczył, potem przez chwilę obroty mocno falują i następnie się stabilizują i auto jeździ jak trza. Czasem zaś odpala idealnie. Nigdy nie wiem, czy przy następnym uruchomieniu odpali gładko czy też się zbiesi...

Dziś np. po nocy, mroźnej, auto za pierwszym razem ślicznie się uruchomiło. Przejechałem kawałek i zatrzymałem się na 15 min. Po tym czasie musiałem je piłować trzy razy zanim silnik zaskoczył. Obroty mocno falowały, a po chwili się unormowały.

Co to może być?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności