Skocz do zawartości
shade_

przepustnica, adaptacja w VR6 AAA 1996r

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj postanowilem zdiagnozowac sobie VAGiem autko tak dokladniej.

 

zaczalem sie zaglebiac w adresy i fajne ciekawe rzeczy sobie wyczytywalem, ale jedna mnie bardzo zmartwila.

otoz na kanale bodajrze 03 jest stopien otwarcia przepustnicy.

jak wciskam pedal gazu do konca pokazuje mi max 73st, z tego co sie orientuje powinno pokazac 90st, bo tak sie otwiera przepustnica fizycznie.

pomyslalem, sobie, ze moze linka przestawiona.

wiec bezposrednio przepustnice wychylilem na maxa, a tu odczyt rowniez max 73st.

tak samo stan przepustnicy przy pelnym wychyleniu nie pokazuje "full throttle", a powinien.

czy musze w takim razie zrobic jakas adaptacje przepustnicy ?

 

probowalem opcja "Adaptation", ale po kazdorazowym nacisnieciu "test" pokazywal sie error, albo ze komputer nie kompatybilny :/

mam kabel KKL, a moze jakis lepsiejszy do tego bym potrzebowal ?

 

prosze o pomoc co mam robic, bo moze potencjometr sie zepsol w przepustnicy i zle pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaptacje juz zrobilem, okazalo sie ze przepustnica byla uszkodzona. zalozylem druga i adaptacja sie powiodla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem spory problem ze swoją przepustnicą z 2.9. Silnik szarpał podczas przyśpieszania, po adaptacji wszystko jest ok :)

 

nie miałem vaga pod ręką więc adaptację wykonałem manualnie

-odpaliłem zimny silnik

-poczekałem aż się rozgrzeje do momentu uruchomienia się wentylatorów, na postoju, bez dotykania pedału gazu!

-po wyłącznie się wentylatorów zgasiłem silnik

 

auto zaczęło normalnie jeździć :)

 

silnik 2.8 z przepustnica i kolektorem z 2.9 na module zapłonowym 94 rok, silniczek krokowy w moim modelu nie jest zintegrowany z przepustnicą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności