Skocz do zawartości
Gość Blindman

Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blindman

Witam

 

Przed chwilą miałem poważny problem z moim Paskiem. Jechałem drogą i nagle musiałem zahamować przed pojazdem, który jechał przede mną. I tutaj nagle aż mi serce wskoczyło do gardła :przestraszony: . Pedał hamulca wpadł mi do podłogi a o hamowaniu zapomnij. Udało mi się nie stuknąć pojazdu przede mną. Chciałbym zauważyć, że 2 tygodnie temu wymieniałem tarcze hamulcowe i szczęki z przodu. Nie mam pojęcia co się stało. Czy ktoś może miał podobny problem albo wie na co powinienem zwrócić uwagę. Bo jeżeli sam to mogę naprawić to byłoby super. Jeszcze nie zaglądałem na koła ale zauważyłem, że w zbiorniczku od płynu hamulcowego jest stan poniżej minimum. Także jeżeli ktoś mógłby coś doradzić byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podczas wymiany - uszkodzony został którys przewód od płynu hamulcowego lub też na połączeniu z zaciskiem leci (tam gdzie przewód jest dociskany śrubą). Dolej płyn i odpowietrz hamulce :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blindman

Dzięki, że wogóle się tym tematem zainteresowaliście :ok: . Jutro z rana zaraz zobaczę co i jak. Jeżeli jednak będę miał jakiś problemik to oczywiście napiszę.

 

Jednak ze sprawdzeniem czy był jakiś wyciek będzie problem bo ostatnio zamontowałem osłonę silnika i raczej na niej mogłoby się coś wylać a z góry tego nie zauważę.

Aha no i tak jeszcze zapytam. Gdzie dokładnie patrzeć zaglądając po auto? W którym miejscu mogłby jakiś wężyk pęknąć lub przeżreć sie?

 

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

mialem kiedyś podobną sytuację u mnie przyczyną było rozgrzanie tylnego kola przez przyblokowany tylny bemben - pomagało podpompowanie pedałem (efekt byl jak by płyn uciekał) pedal wchodził do podłogi :przestraszony: wymiana wszystkich spręzynek w bębnach pomogła komplet (dwa koła) chyba 20 zeta intercars .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blindman

Powiem Ci szczerze, że bębny z tyłu mam raczej sprawne. Jak hamuje ręcznym to wszystko działa jak należy (bardzo dobrze trzyma). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie stało mi się to w domu tylko na studiach. No a na dodatek teraz sesja się zaczyna i ten dzisiejszy stres nie za dobrze na mnie wpłynął :kwasny: Poza tym chciałbym to załatwić sam, no ale jeżeli nie będzie innej możliwości to odda się auto do mechanika. Tylko tego chce uniknąć, ponieważ jestem we Wrocławiu, a tutaj sobie mogą ładnie policzyć za naprawę. No nic, zobaczy się jutro rano. Może coś zobaczę ciekawego.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Blindman, przewody hamulcowe idą pod podłogą po lewej stronie samochodu.Ale myśle że podczas wymiany tarcz naruszyli któryś przewód elastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zlom

Pedał hamulca wpadł mi do podłogi a o hamowaniu zapomnij

ehhh, "przerabiałem to" już 2 razy (ale nie paskiem ;) ) całe szczęście za każdym razem udało się... Powód 2 razy ten sam - pęknięty przewód hamulcowy, ten giętki gumowy. Łatwo sprawdzisz, który to. Weź kogoś do pomocy - niech wsiądzie i pompuje pedał hamulca, a ty nasłuchuj gdzie "syczy" i gdzie cieknie płyn - podnieś maskę i zaglądaj w okolice szczęk hamulcowych.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem w 406-ce okazało się że gumki na cylinderku tylnego koła puściły, gdzie był płyn to zobaczyłem dopiero po zdjęciu bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto zobaczyć czy któreś koło nie jest czasami mokre po wewnętrznej stronie (wyciek płynu) - przy porównaniu z innymi da sie zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blindman

No i stało się.

 

Przewód hamulcowy ten gumowy koło koła jest przerwany. Najciekawsze jest to że nie jest pęknięty tylko wygląda jakby ktoś z niego wyciął taki klin. Oj trzeba będzie pogadać z tymi mechanikami co mi zakładali tarcze. No nic dzieki Wam jeszcze raz za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności