Skocz do zawartości
matuch1

używane i nowe opony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie oglądałem znany program motoryzacyjny w tvn turbo. Chodzi o to, że przy kupnie dwóch opon nowych i dołożeniu ich do kompletu z używanymi należy je bezwzględnie założyć na tylną oś , a starsze opony pozostawić na przedzie (tak twierdzili fachowcy z tego programu)

Samochód był poddawany testom w różnych warunkach hamowania i stąd ta teza.

A jakie jest Wasze zdanie związane oczywiście z daleko idącym Waszym doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twierdzenie ze lepsze gumy trzeba zakladac na tył wiąze sie z tym ze nadsterowność auta jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza w opanowaniu niz podsterownosc . Wiec zeby zblizyc charakterystykę auta do neutralnej lub lekko podsterownej zakłada sie lepsze opony na tył . Ma to sens .. i łatwo to zauwazyc po przesiadce z RWD na FWD . Podsterowny samochód powieksza promień zakretu a kierowca odruchowo zabiera noge z gazu zmieniając charakterystyke na nadsterowną (odciązenia osi tylnej ) co prawie automatycznie powoduje stabilizacje auta ( nie mowie o sytuacjach ekstremalnych gdzie juz nic nie pomoze ) . W sumie jedziemy wolniej ale bezpieczniej ;)

Ja osobiscie wole auta nadsterowne ... jakoś łatwiej przychodzi mi jazda nimi i dlatego w pasku mam lepsze opony z przodu .

 

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam lepsze z przodu. bieznik rownie dobry na obu, ale na przodzie bravurisy, a na tyle passio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem cztery używki, dwie lepsze, dwie gorsze. Lepsze, bo bieżnik wyższy o około 3mm, dałem na przód. Prowadzi się bez zarzutu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem wogóle zwolennikiem używanych opon :dobani: preferuje tylko nówki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności