Skocz do zawartości
Gość djjasiu

Problem z radiem Gamma w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djjasiu

Witam wszystkich!! Jestem nowy i pierwszy raz pisze na tym forum.

Mam problem z radiem VW Gamma. Mam oryginalna książkę kodów. Po wprowadzeniu kodu i potwierdzeniu radio gra. Jednak jak po wyjęciu kluczyka nie miga czerwona dioda. Po ponownym włożeniu kluczyka na wyświetlaczu pojawia się napis SAFE i musze ponownie wprowadzać kod. Radio to Gamma IV zamontowane w Passacie z 2002 roku. Co może być tego powodem? Może ktoś miał cos podobnego w swoim samochodzie. Od kilku dni szukałem na forum, ale nie znalazłem rozwiązania, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

djjasiu, jakie miałeś radio podłączone wcześniej? Prawdopodobnie masz zamienione (względem fabrycznego radia) przewody zasilania w kości. VW standardowo ma je odwrotnie niż inni producenci, monter, który zakładał poprzednie radio pewnie je zamienił i dlatego teraz masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djjasiu

Dziękuje za odpowiedź. Nie wiem czy oryginalne radio było zamontowane w samochodzie przez cały czas użytkowania. Tego Passata kupiłem w Niemczech w połowie maja.

Czyli teraz czeka mnie wyjęcie radia i przełożenie dwóch kabelków w kostce zasilania. O które kabelki dokładnie chodzi? (numery pinów) Jak wyjąć to radio?

Czytałem, że potrzebne są jakieś specjalne klucze. Szukałem na Allegro, ale widzę,że są różne typy. Czy ktoś może potwierdzić, jakiego typu ( jak wyglądające ) są potrzebne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml

KLUCZ 65.240

Cena netto [PLN]: 4.99

(polecam rowniez zakup KLUCZ 65.239)

 

Poprawne podlaczenie zasilania do gnizda ISO:

pin A4 - Skontakt (stacyjka KL15)

pin A7 - KL30 (+12V)

pin A8 - masa

 

nie zapomnij o pin A5 (Code) tu tez ma byc podane 12V.

 

Schemat:

http://codedradio.info/manuals/blaupunkt/vw-gamma.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djjasiu

Bardzo dziękuje za pomoc. Dziś dorobiłem blaszki i wymontowałem radio. Okazało się, że facet faktycznie miał inne włożone i kabelki były zamienione. Do sprzedaży

włożył oryginalne i ja z takim kupiłem. Oczywiście wszystko jest jak powinno i Gamma gra J.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z radiem orginalnym gamma bo po odlonczeniu akumulatora nie moge je teraz rozkodowac caly czas wyswietla sie 2 SAFE.Czesto podaja do kodowania przyciski TP TA ale umnie takich nie ma mam tylko TP.Moze ktos tez mial taki problem to moze mi pomorze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam problem z radiem orginalnym gamma bo po odlonczeniu akumulatora nie moge je teraz rozkodowac caly czas wyswietla sie 2 SAFE.Czesto podaja do kodowania przyciski TP TA ale umnie takich nie ma mam tylko TP.Moze ktos tez mial taki problem to moze mi pomorze

 

wiele osob mialo taki problem ale potrafilo odszukac odpowiedz na forum....

np w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=613&page=7

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, gdyż równiez mam problem a radiem Gamma V w Passacie. Jedno radyjko "załatwiłem", ładując akumulator nie nieodpiętych klemach (wiem, wiem .... już sie nasłuchałem od elektryków, że to szczęście że to tylko radio padło - absolutny laik ze mnie w temacie prądu). Zakupiłem drugą używana Gammę - różnica jest taka, że stare to było Sony, a to co teraz kupilem to Blaupunkt. Problem pojawil się po podłączeniu kostek, mianowicie cały czas odtwarzacz się wycisza. Jeżeli sie go chce podgłośnić, zaraz wraca do cichego odtwarzania. Przejrzałem ustawienia i nie ma to znaczenie. Czyżby jakieś złe podłączenie w kostkach, które nie pasuje do nowego radia ? czy jednak radio jest niesprawne ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno radyjko "załatwiłem", ładując akumulator nie nieodpiętych klemach (wiem, wiem .... już sie nasłuchałem od elektryków, że to szczęście że to tylko radio padło - absolutny laik ze mnie w temacie prądu).
Kolego sprawdziłeś i jesteś pewny,że napewno tylko radio załatwiłeś? Posprawdzaj jeszcze w aucie co sie da.. Tylko nie pytaj mi sie co jeszcze mogło sie zepsuć,bo nie mam dostepu do Twojego auta ;) Podłącz radio w innym aucie,przetestuj i bedzie wszystko jasne czy to wina radia czy Twojego auta?;) Ps:Jesli możesz to napisz jak dokładnie je załatwiłeś aby ktoś inny tego błedu nie popełnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem je na 100%,bo zaniosłem je do serwisu RTV i tam stwierdzono że koszt naprawy jest nieopłacalny. A zrobiłem to podłączając prostownik i nie odpinając klem z akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załatwiłem je na 100%,bo zaniosłem je do serwisu RTV i tam stwierdzono że koszt naprawy jest nieopłacalny.
Ok ale czy sprawdziłeś,że tylko radio załatwiłeś w tym aucie? Nowe radio podłącz w innym aucie i przetestuj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dziala tasma tz nie do konca bo czasami jaest ok a czasami wlaczy sie revers i wlaczy sie spowrotem radio niby pryszcz kto by tam sluchal tasmy zalezy mi by szla przejsciowka ipoda moze ktos ma jakas rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Zakupilem radyjko gamma V + odtwarzacz cd!!! Po podłaczeniu radyjka swieci sie tylko radyjko i tylko przyciski na czerwono a wyswietlacz nic!!! ( wyswietlacz tylko mignie po nacisnięciu tego pokrętła z lewej str.) Czy jest to przez to ze trzeba przytrzymac jakies przyciski najpierw??? (tak jak pisali inni probowalem juz tp+fm+rds i nic ,a TA niemam)

 

I jest problem bo radio mam kod tez a niema jak wpisac!!!???

PS. forum juz przelecialem i wszystko probowalem i nic!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatwierdzając kod przytrzymaj przez chwilę

gamma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze mam wpisac kod i pozniej dopiero wyswietlacz sie właczy!!! A jak sie wpisuje zero!!! bo mam zero w kodzie a na panelu niema!

 

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

 

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyciśnij jedynkę 10 razy i wtedy zobaczysz jak to działa.jak kod zostanie zaakceptowany radio samo się włączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zobacze ranob co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam rozumiec ze mam wpisac kod i pozniej dopiero wyswietlacz sie właczy!!!

 

oczywiscie nie. Wyswietlacz zalacza sie zaraz po wlaczeniu nawet bez kodu. Sprawdz poprawnosc podlaczenia Twojej Gammy, szczegolnie jak wczesniej miales inne radio.

(Gamma V wymaga np napiecia na pinie A5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam w swoim pasku radio gamma V i od pewnego czasu zanikają mi dwa dolne wiersze wyświetlacza. zauważyłem, że jak radio troszke dłużej gra to wiersze powracają, ale w sumie nie na długo. czy miał już ktos podobny problem? co może być tego przyczyna padający wyświetlacz, czy może elektronika radia np. przestarzałe kondensatory? z gory dzieki za odp.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności