Skocz do zawartości
gajdus

podłużnice

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w prawdzie to dział rzadko odwiedzany przeze mnie :P no ale czasem trzeba

jak widać mój pasek jest w nienajlepszym stanie :zalamany:

mechanik(z zamiłowania nie z zawodu) który stwierdził ze da rade go zrobić i pokazał mi parę autek w których robił podobne naprawy powiedział ze musze mu skombinować części między innymi proste podłużnice ;P

i teraz mam takie pytanie, czy podłużnice z pasqw B4 z silnikami benzynowymi lub innymi dieslami będą paSSować do mojego silnika? z silnika 1,9TD pewnie będą :> ale z innych?

wie ktoś cos o tym?

tak samo czy plasticzki od wspomagania spryskiwaczy itd będą paSSować czy nie?

liczę na wasza pomoc bo paski B4 1Z sporo droższe sa niz inne

szukam najlepiej calego anglika, albo normalnego pasia ze skasowanym tyłem ;) to by sie chyba najbardziej oplacało

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Łapach jeszcze niedawno stał anglik na części ale czy dalej tam stoi to zadzwonić musisz albo śmignąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o elementy karoserii to wszystkie auta sa takie same (podłużnice, nadkola,maska,błotniki i takie tam inne sprawy). Moze byc wiekszy problem z osprzetem silnika ( chłodnica, filtr powietrza itp.) Takze jesli cale autko Chcesz kupic to najlepiej z takim samym silnikiem. możesz wtedy wymienić wszystko co będzie Ci niezbedne do naprawy autka.A sa elementy w aucie uszkodzone, ujawniajace sie nawet po kilku miesiacach no i niestety trzeba wymienić a to dodatkowe koszty.Tak wiec cos z rozbitym tylem byloby najlepsze. anglik niestety jest poskladany z innych czesci (lampy, lusterka ) no i trzeba to kupowac osobno (bywa tez inny osprzęt silnika mialem ten problem ze wspomaganiem w Pasku B3).Tak wiec twoje auto twoja decyzja a pracy tez trzeba będzie do niego wlozyc .

 

Powodzenia w naprawie. Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL, wielkie dzieki, własnie o to mi chodziło :) ktos mi mowił ze do kazdego silnika są inne mocowania w podłuznicach i ze nie koniecznie musza pasowac z tego powodu sie troche bałem ogladac autka z innymi motorkami :|

a czy pasek 1,9TD ma takie same akcesoria jak 1,9TDI? np. chłodnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

raczej tak, tak na pierwszy zut oka wydaja sie takie same tylko poprostu brak elektroniki ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Podłużnice będą te same.Jak ten mechanik ma ramę i olej w głowie to powinien zrobić tak że będzie git.Pisałem kiedyś na forum o znajomym który wspawał ćwiartkę do felicji i w ASO się nie poznali że auto miało dzwona.Choć ja osobiście nie chciał bym jeździć autem z wspawanymi ćwiartkami... Mimo tego że nie będzie śladu...

 

Chłodnica będzie ta sama. Wejdź sobie na sklep.intercars.com.pl i porównaj numery katalogowe części do Twojego auta i numery części "dawcy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos mi mowił ze do kazdego silnika są inne mocowania w podłuznicach i ze nie koniecznie musza pasowac

 

to nie jest prawda,podluznice sa takie same tylko lapy silnika moga byc inne . Nadwozie jest przystosowane do kazdego silnika ( slyszalem kiedys ze do dizla ma wiecej zgrzewow ale nie wiem czy to prawda )Notomiast alementy zawieszenia moga byc inne (mocniejsze )Co do chlodnicy jesli wyjscia na weze sa w tych samych miejscach i wielkosc chlodnicy taka sama to wszystko bedzie git :ok::ok::vw:

aco do elektryki to raczej wiekszosc jak nie wszystko bedzie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki thx wszystkim :) jak dla mnie temat wyczrpany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz to możemy pośmigać po szro ...... no tam gdzie części do pasków najlepsze :D może sam coś dobiore do swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ten mechanior chce wstawiac podluznice? nie potrafi wyprostowac? na rame i ogien. jak zna sie na rzeczy to zrobi idealnie. znam auto, ktore mialo obydwie prostowane i jest idealnie. zadnego sciagania podczas jazdy, hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler, ale one sa zgiete w 'paragraf', zmiazdzone z przodu :| zeby je wyprostowac 3eba było by chyba przetopici i na nowo odrew walnac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
souler, ale one sa zgiete w 'paragraf', zmiazdzone z przodu :| zeby je wyprostowac 3eba było by chyba przetopici i na nowo odrew walnac :P

 

no chyba ze bardzo je pogielo. jak jest zgiete w jednym miejscu to spokojnie mozna naciagac. wiem cos o tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
souler, ale one sa zgiete w 'paragraf', zmiazdzone z przodu :| zeby je wyprostowac 3eba było by chyba przetopici i na nowo odrew walnac :P

 

no chyba ze bardzo je pogielo. jak jest zgiete w jednym miejscu to spokojnie mozna naciagac. wiem cos o tym :P

 

po zdjęciach samochodu Gajdusa racze nie są one zgięte tylko w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności