Skocz do zawartości
Gość stark

Kontrolka airbag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stark

Witam

Co zrobic zeby sie ta kontrolka nie świeciła?

Tylko nie mówcie że wypiąc kabelek lub wyjąć żarówkę. :)

Czy muszę jechać do ASO? A moze są jakieś sztuczki.

 

pozdro

Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiles? :D Komputer prawde ci powie, przydaloby sie zczytac kod bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Podłączałem radio i patrze a tu kabelek nie posłączony, wiec podłączyłem.

ABS gaśnie, a poducha nie!

Nic nie robiłem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podlaczony kabelek? Od dawna masz ten samochod? Moze to sposob poprzedniego wlasciciela na cudowne "znikniecie" palacych sie kontrolek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kontrolka sie swieci to z jakiegos powodu. Skoro kabelek byl rozlaczony to moze sprzedawca specjalnie chcial ukryc ta kontrolke? Moze samochod mial odpalone poduszki? Podpiecie kompa by zalatwilo sprawe. Nie znam zadnych domowych sposobow odczytywania bledow w B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Dzwoniłem do Chojnackiego u niego podpięcie do kompa to koszt 50 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

miałem podobny problem ale bigosu sam se naważyłem bo wstawiłem kiere sportową bez poduszki i po podłączeniu paliła mi się kontrolka po poałączeniu do kompa(koleś ma kabelek laptopa i program VAG)tak więc usuneliśmy błąd ! :grin: ale po kolejnym przekręceniu stacyjki znowu zapaliła się kontrolka (komputer wykrył brak poduszki) moje rozwiązanie problemu to musiałem zrobiś zworke na kablu sygnalowym do poduszki. :wink: tak więc jadąc do serwisu stracisz kasiore i czas i przy dobrych wiatrach dowiesz się co dolega twoim poduszką.(sprawdz taśme sygnałową do kiety i wtyczke do poduchy pasażera. pozdrawiam damiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem do Chojnackiego u niego podpięcie do kompa to koszt 50 PLN.

Jesli dzwoniles dzis to bylem przy tej rozmowie, bo wlasnie od niego wrocilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

dzwonilem wczoraj :lol:

 

[ Dodano: Czw PaĽ 13, 2005 2:08 pm ]

Skoro kontrolka sie swieci to z jakiegos powodu. Skoro kabelek byl rozlaczony to moze sprzedawca specjalnie chcial ukryc ta kontrolke? Moze samochod mial odpalone poduszki? Podpiecie kompa by zalatwilo sprawe. Nie znam zadnych domowych sposobow odczytywania bledow w B4

 

Witam

Bylem u kolesia który podpiał mi auto pod komputerek i co się okazało ze nie moze połączyć sie z modułem poduszek "not detected airbag" sprawa chyba wygląda dośc podejrzanie.

I co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Bylem u kolesia który podpiał mi auto pod komputerek i co się okazało ze nie moze połączyć sie z modułem poduszek "not detected airbag" sprawa chyba wygląda dośc podejrzanie.

I co dalej?

 

 

ekhm. Giełda?

 

Bo wygląda na to, że poduchy zostały odpalone.

 

rozwiązanie rozsądne - rękojmia. Poprzedniego właściciela za łeb i potem do sądu jak nie będzie chciał przyjąć auta z wadą, którą bądĽ cobądĽ zataił świadomie (bo pewnie sprowadzał auto z Niemiec i poszło jako bezwypadkowe). Możesz ew. podać do sądu i obciążyć gościa kosztami naprawy. Musi zapłacić. Więc ma wybór, albo przyjmuje bubla, albo zwraca koszta naprawy.

 

SprawdĽ też podłużnice, najlepiej u dobrego blacharza i endoskopem, jak są spawane, to na bank wyjdzie.

 

Zobacz też komorę silnika i porównaj z innymi takimi samymi autami (czy nie mają aby nadmiaru pasty uszczelniającej?)

 

I jak się okaże, że rozbitek, to walcz o swoje!!! Niech zobaczą, że nieuczciwość nie popłaca. Ponadto zrób mu "reklamę" odpowiednią. Nie będą uczciwi kupujący w Bolka robieni!

 

I kupując sprawdzaj wszystkie kontrolki. Najlepiej poproś o książkę wozu (instrukcję) czy nawet ściągnij sobie stąd (do b5 i b5G takie instrukcje posiadam w jęz polskim, kiedyś się zmobilizuje i poskanuję) i poczytaj jakie kontrolki muszą się świecić na starcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Jeszcze jedna próba u znajomka. Ma podpiąć pod kompa i zdjąć poduszki. Wtedy juz wszystko bedzie jasne. Moze koleś cofał licznik i zdjął kierownice potem żle podpiął poduche.

A jak sie okaże, że uszkodzony jest moduł to sie do niego wybiore.

 

 

Juz jest wszystko jasne. Uszkodzona tasma poduszki kierowcy "zużyła się". Błąd poduszki został wykasowany.

Chłopcy postarają sie naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności