Skocz do zawartości
Gość patriko

linka sprzęgła ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patriko

Witam czy w pasku z 97r. 1.8 Turbo jest linka sprzęgła czy może jakieś jest hydrauliczne ? Dziś wpadł mi pedał po sam koniec i już nie powstał. Jutro zawoże do mechaniora mam nadzieje że to linka ???? wiecie coś o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wysprzęglik Hydrauliczny, i może być kilka powodów ??? ale trzeba to sprawdzić i najlepiej od spodu pojazdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

czy to oznacza ze wogole niema linki ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma - mechanizm jest hydrauliczny działa podobnie jak hamulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

Marek, czy możesz podać jakieś przyczyny? Wyczytałem że może to być siłownik sprzęgła, stało się to przy zmianie biegu na trójkę wcisnołęm sprzęgło, odczułem coś jak pękniecie linki i sprzęgło nie powróciło... wcześnie nie zauważałem zmiany w wysokości brania sprzęgła czy samego skoku sprzęgła. Co najgorsze jutro chcę dojechać do warsztatu (jakieś 2km) na IV biegu bez holowania, myślicie że to tragiczny pomysł czy szukać holu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możesz podać jakieś przyczyny?
odczułem coś jak pękniecie

 

Ciężko wyczuć tak bez oglądania, może być sporo przyczyn - jeśli poczułeś nagłe!!! wrazenie pęknięcia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

dokładnie coś jak strzał linki czyli przy napięciu.... Zawiozłem dziś bryczkę do mechaniora, zobacze i dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

Już zdiagnozowane i naprawione. Uszkodzeniu - zerwaniu uległ element łączący pedał sprzęgła z hydraulicznym siłownikiem, koszt 72zł więc można powiedzieć że mi się pofarciło.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadir

No dzis miałem to samo w swoim pasku. Za dwa dni idzie do mechanika, obaczymy czy i ja bede miał szczeście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności