Skocz do zawartości
Gość sebolk

problem z climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebolk

Witam wszystkich forumowiczów.

Chodzi mi o climatronic a dokładniej czego może być to objaw.

Dzisiaj po powrocie z pracy do domu (ok 2 km). a było wg clima.. 33 stopnie na zewnątrz miałem ustawioną klimę na 18 stopni. Jak przyjechałem do garażu patrzę a tu spod maski leci dymek więc wycofałem na podwórko i wyłączyłem silnik.

Wychodzę a to śmierdzi płynem z klimatyzacji i syczy jak porąbane.

Jak się uspokoiło włączyłem ponownie silnik bez klimatyzacji i wszystko ok a po włączeniu klimatyzacji znów to samo.

Macie może jakieś pomysły co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczało swoją drogą bo syczeć powinno (róznica ciśnień), ale jeśli dym leci z pod maski to to raczej nie jest normalny objaw. Szukaj przyczyny...

 

Nie ma dymu bez ognia - więc może na następny raz przygotuj gaśnicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwisantem klimy nie jestem,ale użytkuje auta z klimą od 10 lat

napewno syczenie to normalny objaw ale dym już niiieeee

a swoją drogą to ta gaśnica moderatora to trochę nie na miejscu

ja nie widzę powodu do śmiechu

proponuje serwisanta od klimy,a swoją drogą to trochę twojej winy jeżeli o tej porze roku nie zrobiłeś sewisu klimy(stan,naturalny ubytek + smarowanie sprężarki) no i oczywiście odgrzybiania

no i ta POLSKA,skąd jesteś??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno syczenie to normalny objaw ale dym już niiieeee

 

Więc Również się nie śmiej - nie podałem tego dla śmiechu a raczej z przewidywalności życiowej moderatora. Dodał bym jeszcze aby nie wstawiał przez jakiś czas do garażu ale już nie starczyło mi odwagi... bo by mógł pomyśleć że naprawdę sobie robimy jaja.

 

niedawno widziałem jak samochód spłonął podczas jazdy na środku drogi - kierowca niestety miał sporo bagaży więc nie zdążył sięgnąć po gaśnicę pewnie miał schowaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie śmieję się Marku tylko chciałem dobitnie podkreślić że dym to nie jest normalny objaw

obrazić Cię też nie chciałem,tylko wydawało mi sie że szydzisz,aczkolwiek pewnie mi się wydawało

trzeba pomóc koledze który jest ,,klimatyzacyjnie niesolidny,,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... niestety możemy tylko czekać na rozwój sytuacji... niekiedy nie wytłumaczysz ludzie są nie przewidywalni - bo chcą za wszelką cenę zaoszczędzić i to jest ich najczęstrza zguba...

passat 3B z 1996 roku ???

jest faktycznie 1997|01.10.1996|3B-V-000001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat 3B z 1996 roku ???

owszem czemu nie??

jak wszystkie vw/audi,zawsze wypuszczają swoje modele w ostatnim kwartale starego roku

i 3B wyszedł w pażdzierniku 96

co do reszty Marku zgadfzam się w 100% :ok:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ja mam taki sam problem z klimą ,a w zeszłym tygodniu w serwisie podpiąłem autko pod takie urządzenie które sprawdza ciśnienie ,dobija i smaruje czy coś :) dobiłem 200g i wszystko chodziło do dziś ślicznie ,aż tu nagle po wyłączeniu klimy w trakcie jazdy na ciepłym silniku z nawiewów poleciał mi taki białawy dym ,dziwny zapach .Po chwili przestało .Włączyłem klimę i chodzi ok .Wyłączyłem klimatronik całkiem i znów poszedł dym .Włączyłem nawiew bez klimy na Econ i ok tylko cały czas ten dziwny zapach .Wydaje mi się że to zapach gazu od klimy .Jutro z rana jadę do serwisu .Jak się dowiem co to jest to napiszę.Może ktoś miał podobne objawy?Będe mieć dziś ciężkie spanie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Neoman ma ten sam objaw tyle że mi nie leciało do środka autka.

Rozmawiałem wstepnie z mechanikiem i mówił że może to od tego że w instalacji było zbyt małe ciśnienie i mógł dostać klimatyzator (mam nadzieję że nie).

Jutro dzwonię do fachmana o klimy. (PS autko kupiłem 3 miesiące temu i nie myślałem że poprzedni właściciel był tak mało myślący że nie dbał należycie o takie autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nikomu nie można wierzyć :dobani:

paska rozrządu też nie wymieniłeś??

bez urazy ale nie wierz w to co ktoś ci mówi

miłego użytkowania :vw:

pozdrawiam

PS. a serwis klimy i odgrzybianie robimy każdą wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neoman, Coś mi się zdaję że niestety parownik się rozszczelnił - powstały nieszczelności którymi środek schładzający się wydostaje - a to nie wróży małych kosztów naprawy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Jestem już po wstępnych oględzinach.

NEOMAN może tez ci to coś pomoże.

Mianowicie jak się okazało u mnie po włączeniu klimy nie włącza sie wentylator przez co klima nie była chłodzona (jak się okazało na złączu od wentylatora niema napięcia).

I wstępna diagnoza fachowca - klima się przegrzała i puścił zawór bezpieczeństwa wypluwając cały gaz z instalacji.

Wpompał mi narazie 10 atmosfer i ja w 2 dni nie zejdzie to jest to.

Koszt naprawy ok 160 pln napełnienie odgrzybianie i koszt ewentualnej robocizny związanej z naprawą przejścia napięcia na wentylator.

Dam znać co było - może to komuś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też wiem co sie stało u mnie . Mianowicie poszedł mi sterownik nawiewu i silnik dmuchawy spalił sie stąd ten dym .No i niestety parownik klimy też mam uszkodzony .Jak rozebrałem schowek parownik był zielony ,rozszczelnił sie .Silnik i sterownik wymieniony a na parownik jeszcze czekam .Jutro wieczorem będę wiedział ile mnie to szarpnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

No u mnie diagnoza się potwierdziła.

Nie działa wentylator klimy (już zamówiony).

W instalacji bez chłodzenia wytorzyło się 30 BAR i puscił zawór bezp.

Naszczęście nic innego się nie popsuło bo klima jest szczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Wentylator wymieniony ale nadal się nie załancza.

Pewnie strzelił bezpiecznik. Z forum dowiedziałem się że kest to bezpiecznik 40A i znajduje się pod kierownicą.

Ma może ktoś z was zdjęcie, w którym miejscu pod kierownicą się on znajduje bo nie wiem co rozkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia nie ma, ale po opisie powinienes TO znaleźć :ok: Lokalizacja jest podana w poniższym LINK-u

 

->TUTAJ <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Danek75 czytałem już wcześniej tego posta i jest tam tylko opis "bo nie pod a nad nogami:) - poniżej tabliczki z bezpiecznikami"

więc otwarłem klapkę od bezpieczników tych małych, poniżej odkręciłem obudowe z lewej strony nóg ale tam były tylko złącza (głoścniki, centralny). Zero bezpieczników i przekaźników.

Co dokładnie trzeba odkręcić żeby dostać się do tej skrzynki pod nogami?

 

Wiem że znajduje się zaraz nad pedałami ale jak ściągnąć ten czarny plastik - nie widzę tam żadnych śrub do odkręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki i przekaźniki masz z boku kokpitu. Zdejmij zaślepkę od strony kierowcy. Tam szukaj w tej wnęce. Masz poniżej fotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AD

Chlopaki a ja mam taki problemik. Temp. na zewnatrz 10-20 C wewnatrz nadmuch na 18 czuje przyjemny chlod ale... gdy podnosze stopniowo powoli do gory 22,23,24,25 nadal czuje chlod a wydaje mi sie ze powinno byc odwrotnie 26-HI robi juz swoje, kurcze zwarjuje :mur: chyba ze paski tak maja CLIMAtronic mi zwarjowal czy co bo zauwazylem ze przy temp. na zewnatrz 0-10 C raczej dziala poprawnie, juz zglupialem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

Danek75 niestety w tych bezpiecznikach które są na zdjęciu nie ma bezpiecznika od wentylatora klimatyzacji.

Te od wentylatora są nad pedałami.

Właśnie zabieram się do rozbierania to przy okazji zrobię parę fotek i wrzucę na forum. Może się komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności