Skocz do zawartości
Gość toni1980

5000 obr czy to max?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toni1980

Witam niedawno zauważyłem że na postoju nie dam rady wyciągnąć więcej jak 5000obr, auto szarpie i lekko przerywa. Jak jest podczas jazdy nie wiem ale pewnie to samo. Wyczyściłem przepływomierz powietrza (zgodnie z poradami na forum) bo od kiedy pamiętam to zawsze falowały mu obroty 700-900obr. Efekt jest taki że zrobiło się jeszcze gorzej tzn. słabiej wkręca sie na obroty no i nadal faluje. Dodam że tylko przewody mam stare ale świece, kopułka, palec nowe.Odma i cała reszta w miarę szczelna. Nie wiem co mu jest (mechanicy też).

 

Wiem że obroty denerwują już moderatorów ale po długim szukaniu nie odnalazłem odp. na mój problem. Może to N75,rozrząd, sonda może komp podpowie.

 

(Jeszcze jedno przepływomierz miałem HITACHI a nie PIREBURG lub BOSCH jak w inni pisali)

Proszę o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorsz200

Sprawdz jeszcze przewody podciśnienia czy są szczelne , :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo u siebie - mamy ten sam model silnika - u mnie ustawilem rozrzad raz jeszcze - byl przestawiony o jeden zab a nastepnie wyjmij i wloz aparat zaplonowy - zaplonu nie przestawisz nie boj sie :) W naszym modelu jesli dobrze pamietam jest czujnik polozenia walu korbowego i aparatem sie nic nie zdziala.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/odcina-przy-5000rpm-vt12651.htm?highlight=5000rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na postoju nie dam rady wyciągnąć więcej jak 5000obr

 

gratuluje pomyslu. na postoju to se mozesz odpalic auto, a nie gazowac. chcesz panewki obrocic?

 

tak jak koledzy pisza powyzej. rozrzad sprawdz. moze juz sonda pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
gratuluje pomyslu. na postoju to se mozesz odpalic auto, a nie gazowac. chcesz panewki obrocic?

 

A co za różnica czy na postoju czy podczas jazdy?Silnik jest smarowany tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Ale jak jest zimny na postoju to nie wolno mu gazować żadnemu silnikowi tylko jak sie rozgrzeje to dopiero można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności