Skocz do zawartości
Gość loraks

VW Navigationssystem MFD wersja A

Rekomendowane odpowiedzi

Gość loraks

witajcie

jakie sa roznice miedzy VW Navigationssystem MFD wersja A a innymi, czy wersja A to pierwsza wersja tego sprzetu i czy warto za to dac 800 zł ? bez anteny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

hej

czy warto ocen sam tylko pamietaj ze ta wersja nie bedzie czytac map polski :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja A i B jest nieprzydatna w polsce!!! nie czyta polskich map (nie czyta map z DX-em)!!!

 

tak jest to pierwsza wersja tego sprzętu, nie warto za to dawać 800zł jak coś to bierz przynajmniej wewrsję C

 

i poszukaj w dziale NAWIGACJA - bo było sporo o tym :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loraks, rozejrzyj się za co najniżej "C" ,fakt ,że kaski więcej ale warto :hyhy: możesz kupić już z polskim menu i lektorem.

prawda adams ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loraks

dzieki za rady, inaczej bym sie wpakowal i kupil A,

i dodatkowe pytanie poniewaz w naszym pieknym kraju zlodzieji nie brakuje to czy jest do mfd jakas oslona tak zeby z zewnątrz nie bylo jej widac gdy auto na ulicy stoi i nie kusilo kolesi co porcelanke ze swiecy w kieszeni nosza ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
dzieki za rady, inaczej bym sie wpakowal i kupil A,

i dodatkowe pytanie poniewaz w naszym pieknym kraju zlodzieji nie brakuje to czy jest do mfd jakas oslona tak zeby z zewnątrz nie bylo jej widac gdy auto na ulicy stoi i nie kusilo kolesi co porcelanke ze swiecy w kieszeni nosza ?

pozdrawiam

 

Niestety niema niczego takiego, a MFD wyjmuje się dwoma kluczykami wciągu 2 sekund co czyni ją łakomy kąskiem dla złodziei. Jedyna opcja to AC bo inaczej mogą być koszta.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jakiś złodziej ma zamówienie na MFD to raczej szuka wersji powyżej B a rozpoznać można to po napisie, jak ma RADIO NAWIGATION SYSTEM to jest A lub B, a jak RADIO NAWIGATION SYSTEM MFD to jest C lub wyżej, więc rozsądnym sposobem jest zamazanie (zaklejenie) tego MFD (ale w dość dyskretny sposób), może to chociaż w jakimś stopniu zmniejszy ryzyko kradzieży...

 

EDIT

 

tak Jacku :ok: lepiej szukać już z polskim menu, bo tak jak chcesz po polsku to trzeba szukać zakładu/osoby co się tym zajmuje, a przy wgrywaniu samemu można coś spartolić i się najeść kupę strachu (naprawa po źle wgranym polskim sofcie kosztuje pareset zł :): ) ja miałem mały problemik z wgraniem softu, podczas wgrywania było podłączone DVD i jajca się działy, ale doszliśmy do tego i działa ok :ok: trzeba było pobawić się przy kabelkach... i chyba tylko wersje C i D mają sprawdzony polski soft...

 

wersje z DX-em - D,G (chyba tyle ich było) nie różnią się znacząco od C, więc jak masz kase na zbyciu to możesz pozwolić sobie na nowszą wersję, a jak chcesz żeby wszystko działało jak ma działać to bierz C bo po co przepłacać za parę opcji z których i tak mało się korzysta...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-center

Zapomnieliście że jest jeszcze wersja A która czyta mapy Polski.

Jest to wersja wyższa od wersji G, głównie przeznaczona do T5 ale działa dokladnie tak samo jak wersja G.

Po czym poznać?

Stara wersja A nie ma napisu MFD nad ekranem a nowa ma ten skrót :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Passacika z dużą kolorową nawigacją. Auto było sprowadzane z Austrii i nie mam Polskiej mapy tylko Austriacką, brak też polskiego lektora i meni. (Po uruchomieniu, wpisaniu adresu w ausrtii, pokazuje ile mam kilometrów do celu i w jakim kierunku mam jechać a kursor jest poza mapką) Mam pytanie jak rozpoznać wersje bo prawdopodobnie mam a lub b:( i czy naprawdę nie da się nic z tym zrobić, czy te nawi są tak całkiem bez użyteczne w naszym kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak rozpoznać wersje bo prawdopodobnie mam a lub b i czy naprawdę nie da się nic z tym zrobić, czy te nawi są tak całkiem bez użyteczne w naszym kraju?

 

najlepiej wyjąć navi i sprawdzić jakie oznaczenie ma na etykiecie.

 

Jeśli faktycznie to wersja A lub B to niestety ale nic z tym nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro

tak Jacku lepiej szukać już z polskim menu, bo tak jak chcesz po polsku to trzeba szukać zakładu/osoby co się tym zajmuje, a przy wgrywaniu samemu można coś spartolić i się najeść kupę strachu (naprawa po źle wgranym polskim sofcie kosztuje pareset zł ) ja miałem mały problemik z wgraniem softu, podczas wgrywania było podłączone DVD i jajca się działy, ale doszliśmy do tego i działa ok trzeba było pobawić się przy kabelkach... i chyba tylko wersje C i D mają sprawdzony polski soft...

Jednak niektóre modele MFD wersji D mają coś takiego, że po wgraniu polskiego softu cały czas pobiera napięcie jak przy włączonym radiu- tak było w moim przypadku! Nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki akumulator pobierał napięcie z radia jakby było właczone- efekt? Po kilku dniach postoju rozładowany aku... Standardowo MFD powinno rozłaczać prąd po około 1min. od wyłaczenia radia i aku powinien brać 0.004amp. Nie wiem czy to wina softów PL jakie wgrywano, czy nie wszystkie MFD ver. D są na takie coś podatne. Jedno co wiem to to że po wgraniu polskiego softu do niektórych MFD radio przestaje odcinać prąd po wyłaczeniu (tak było u mnie), podobno przy wersji G nie ma takiego problemu. Zresztą potwierdzone w serwisie który się tym zajmuje w Lublinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak niektóre modele MFD wersji D mają coś takiego, że po wgraniu polskiego softu cały czas pobiera napięcie jak przy włączonym radiu- tak było w moim przypadku! Nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki akumulator pobierał napięcie z radia jakby było właczone- efekt? Po kilku dniach postoju rozładowany aku... Standardowo MFD powinno rozłaczać prąd po około 1min. od wyłaczenia radia i aku powinien brać 0.004amp. Nie wiem czy to wina softów PL jakie wgrywano, czy nie wszystkie MFD ver. D są na takie coś podatne. Jedno co wiem to to że po wgraniu polskiego softu do niektórych MFD radio przestaje odcinać prąd po wyłaczeniu (tak było u mnie), podobno przy wersji G nie ma takiego problemu. Zresztą potwierdzone w serwisie który się tym zajmuje w Lublinie.

 

pierwszy raz słyszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tak było (czyżby niektóre wersje softów były wadliwe?), wszystko działało ok, dopóki nie wgrałem softu PL - wtedy miałem objawy opisane powyżej. W firmie, która zajmuje się wgrywaniem softu i naprawą navi do audi i vw, powiedziano mi, że w niektórych modelach MFD D tak się robi, natomiast w G nigdy się tak nie zdażyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak wyciągnąc dużą nawi. Nie posiadam blaszek do wyciągnięcia radyjka, można je czymś zastąpić?. Moze jakas podpowiedz gdzie mozna je kupic? i ile jest ich potrzebnych do wycągnięcia? (2, czy 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO wyciągnięcia potrzeba 4 klucze/blaszki - koszt około 15zł na allegro, np. http://www.allegro.pl/item1032288072_wyjmaki_klucze_do_nawigacji_mcd_mfd_rns_e_rns_d.html albo http://www.allegro.pl/item1033569467_klucze_wyjmaki_do_wyjmowania_nawgacji_mfd_mcd_rnse.html - z przesyłką 21zł, za taką cenę nie warto według mnie kombinować czymś innym, można porysować mfd... a klucze takie zawsze mogą się jeszcze przydać:) demontaż trwa z 30s!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zastanawiałem sie nad tą ilością kluczy, czy kupić tylko dwa czy cztery. Musze wyjąc moją nawi i sprawdzi bo coś słabo odbiera mi stacje radiowe tak jak by coś z anteną było nie tak:/ wkręciłem nową i nic się nie poprawiło, więc zostawiłem starą (nie oryginalną):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności