Skocz do zawartości
Gość jarsonik

instalacja elektryczna w vw B2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarsonik

Panowie pomocy. Mój wujek oddał ma passata b2 1.6 cl diesel. Instalacja elektryczna w nim to istna masakra. przewody poucinane w połowie. obrotomierz nie działa, wiązki kabli w drzwiach leża sfobodnie i nie wiadomo do czego służą. Szukałem już w internecie opisu passata ale ne ma nic takiego co by mi pomogło. Ściągnąłem nawet tą książkę o passacie w PDF, ale tam tez nic ni ejest opisane. Nagrzewnica działą tylko na boczne wyloty, środkowy zawsze wieje chłodem, szukałem juz zaślepek, ale nie wiem gdzie one są. Bardzo podoba mi sie ten samochód (pomimo tego, ze stary) i powoli doprowadzam go do stanu urzywalności dodatkowo wiele sie ucząc. wiem, ze w dieslach linka obrotomierza szła od alternatora. no może to i rawda, ale ja nie wiem gdzie ja se tam montuje i gdzi ema iśc dalej. pomocy. Moż ektoś ma jakieś opisy układu elektrycznego w takim vw. z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

środkowy nawiew w B2 zawsze wieje zimnym, tak jest fabrycznie. bezsensu ale tak już musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

chlopaki a u mnie w pasku wieje na srodku cieple a po bokach zimne wiec nie kumam tego, cieple na bokach leci tylko z tej malej krateczki ma ktos jakies na to sensowne wytlumaczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

może zaslepka wyjeta. mój stary wyjął taki plstikowe cos z silnika i mowił, ze to zaslepka od nawiewu, ale za cholere nie wiem gdzie ona jest. jak bedzie ojciec to zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

a mam jeszcze pytanie, to o co w końcu chodzi z tym obrotomierzem. jak go uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

teraz dla odmiany pada mi ciągle bezpiecznik od zamykania drzwi i oświetlenia wewnątrz. Dodatkowo nie świeci sie deska rozdzielcza. mam dosyć :zalamany::zalamany::niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

PANOWIE, POMOCY. JAKI W KOŃCU POWINIEN BYĆ BEZPIECZNIK KTÓRY JEST NA PRZEWODZIE OD ŚWIECY ŻAROWEJ?? MOIM ZDANIEM 40 W TEJ PUSZECZCE. NEI WIEM JAK SIE ON NAZYWA DOKŁADNIE, ALE WIEM JAK WYGLĄDA :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarsonik nie ma czegoś takiego jak plastikowa zaślepka przy silniku, przez wyjęcie której leci ciepłe powietrze na środkowe nawiewy. Stare passaty tak maja ze z dużych bocznych nawiewów leci zimne powietrze, a z tych malutkich i środkowych ciepłe.

Myster jest coś co można nazwać zaślepką :hyhy: , w starszych modelach paska w których nie było środkowych nawiewów obudowa nagrzewnicy nie ma wyciecia na rure środkowego nawiewu, ale można to sobie samemu zrobić. Wiec jak by to nazwać ta cała zaślepka znajduje sie na końcu rury od srodkowych nawiewów, wycinasz w obudowie nagrzewnicy otwór i gotowe. Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik
Stare passaty tak maja ze z dużych bocznych nawiewów leci zimne powietrze, a z tych malutkich i środkowych ciepłe.

 

cos ci sie pokręciło. u mnie tylko ze środkowych nawiewów leci zimne zawsze, a z bocznych, czy to z dużych czy z małych zawsze ciepłe. A co do tej zaślpki to masz racje, juz wszystko wiem. było tak, jak mówisz, tylko poprzedni właściciel, mój genialny wujek poprzekładał kilka części z innych samochodów do tego i na końcu rury zamontował właśnie taką plastikową zaślepke od volvo. nie wiem po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarsonik nie wiem jak to jest możliwe ze u Ciebie z bocznych nawiewów leci ciepłe powietrze, ktoś tu chyba coś kombinował. B2 turlam sie już ponad 3 latka i znam w nim każda śrubke i z nie jednym b2 miałem już do czynienia, ale z ciepłym powietrzem z bocznych (dużych) nawiewów, a zimnym z środkowych fabryka nie wypuszczała :hyhy:. czyli poprostu zapytaj sie genijalnego wujka co on tam wykombinował. Dla przykładu wsiądz do byle jakiego b2 a wtedy sie przekonasz. :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzyb, u mnie jest tak samo :krzeslem: z bocznych wali ciepłe a z środkowego zimne i jestem pewien że w srebrnym nie było nic grzebane w nawiewie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

byłem dzisiaj u kolegi w passacie b2. jego ojciec przysięgał, ze nie ingerował w nawiewy i jest tak, jak wszyscy mówią. Z bocznych małych i dużycjh leci ciepłe, a ze środka zawsze zimne. czyli wniosek jeden. To u ciebie jest coś zmienione Grzyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o ile dobrze pamietam to byly dwa rodzaje konstrukcji rur dolotowych do kratek nawiewu i wydaje mi sie ze obydwa przypadki tu opisane byly montowane w tym modelu.Ale moge sie mylic. :ok::vw:

 

Sprawdzilem w programie ETKA no i niestety mialem racje sa dwa rodzaje rur do kratek nawiewu.

 

 

 

 

 

no i te okragle wyjscia z obudowy nawiewu jedno zdjecie ma na boczne kratki a drugie ma na srodkowe kratki a jest to zimne powietrze przed nagrzewnica :cwaniak::ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

która masz wersje ETKI ?? bo w mojej nie ma w ogóle nawiewów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIJU

dokladnie tak jest. pierwsza to stara wersja do 85 roku wychodzila tez bez srodkowego nawiewu, a ta druga to od 85 do konca. Jakby ktos mial to szukam ramki z prawej strony wlasnie do starego typu z nawiewiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze w garazu bo mam całą deskę do b2 tylko nie mam pojecia czy są tam nawiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
która masz wersje ETKI ?? bo w mojej nie ma w ogóle nawiewów??

 

 

mam wersje 6.0.2.2 :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarsonik

A mam takie pytanie, czy da sie zrobic tak, zeby z bocznych nawiewó tez leciało zimne powietrze?? Teraz walczę ze swiatłami przednimi. Reflektory są luźne i w nocy to ja na 5 metrów tylko widzę. Opuszczone są i mocowania połamane. Jak sobie tak siedzę i myslę o tym samochodzie to mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałbym zrobić go na lux, a z drugiej dopada mnie myśl, zeby pozbyć sie go i miec święty spokój. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności