Skocz do zawartości
Varcan

Różnica w czujnikach temperatury (do speców)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawdopodobnie uszkodzony czujnik temp (podający informacje na wskaźniki).

 

Ma on na sobie opis 251 919 501A ELTH 12V - 125max 05-91

 

W hurtowni dali mi 251 919 501D

 

Pytanie jest takie czy jest między nimi jakaś różnica technologiczna ?

 

Pytam ponieważ stary teraz wskazuje mi temp do 80 stopni max a drugi około 110 (nie uruchamia się wtedy wentylator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

O ile wiem (ale nie jestem pewien czy w 1,6 TD) to czujnik od wskaźnika temperatury nie ma nic wspólnego z czujnikiem (montowanym na chłodnicy) włączającym wentylator. Moim zdaniem wentylaor nie włącza się bo po prostu temperatura nie wynosi owe 110 stopni. Kto wie czy stary czujnik nie był dobry. Te czujniki to po prostu termistory, a ich rozrzut charakterystyk jest duży. Wskazania temperatury w passatach to temat rzeka - poszukaj w starych watkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z tego co udało mi się ustalić (może się to komuś kiedyś przyda).

 

Czujnik który kupiłem był "uwalony" a stary faktycznie zaniżał temp. o ok. 10 stopni.

 

Najpierw kupiłem czujnik za 12PLN Hans Pries (czy jakoś tak) no i był ... j.w.

 

Kolejny który kupiłem już za 37 PLN firny Meyle pokazuje już poprawne wartości.

 

Tak więc nie ma sensu oszczędzanie :)

 

PS: A jeżeli chodzi o wentylator to ponoć włącza się I bieg przy temp. 92 - 95 stopni (wyczytane z książki obsługi VW) II bieg na wyższych temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Firma "Meyle" jesty uznaną firmą produkującą m.in. dobry osprzęt dla automatyki przemysłowej. Czujnik to zapewne produkt uboczny niejako wypełniający lukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności