Skocz do zawartości
waldekkk

skrzynia biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozerwało mi obudowe skrzyni na mechanizmie różnicowym. Po zakupie drugiej i załozeniu mam problem ze wstecznym biegiem, przy próbie właczenia cholernie zgrzyta i z bardzo wielkim bólem wbija sie , natomiast pozostałe biegi działaja bez zarzutu, jest nowe sprzegło i juz próbowałem regulować na wszystkie sposoby. Jest to skrzynia od silnika 2 L i jest ona na ciegła bez linek. Sprzegło jest podciągniete prawie na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierak lub sprobuj wyregulowac

------------------

 

 

EDIT

lewarek sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacje przeprowadzalem na ciegnach i na lewarku.Sprzeglo mam juz tak podciagniete,ze slizga sie na pozostalych biegach.Inne biegi(1-5) wchodza idealnie.Przy zgaszonym silniku wsteczny wbija sie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje synchronizator. A patrzyłeś ile oleju jest w skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zgaszonym silniku wsteczny wbija sie normalnie.

na odpalonym jak ida

oleum do skrzynki to 75W90 pelen syntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie wymienialem bo chcialem najpierw sprawdzic dzialanie skrzyni,a sprawdzalem poziom i jest w normie.Z tego co sie orientuje to bieg wsteczny nie ma synchronizatora

(chyba,ze sie myle).Z tego co slyszalem to jest ponoc jakas regulacja w srodku na walku w skrzyni,ale nie jestem pewien czy to mi pomoze ,no I nie chcialbym z powrotem wyciagac skrzyni i rozpolawiac jej. a potem okazaloby sie,ze robilem to na darmo.Byc moze jest inny sposob na usuniecie tej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynke przerabialem- na wymiane wlalem nie te oleum co podawalem i wywalilo satelity

zmienilem w nowej skzrynce na 75w90 i lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki spusciłem olej nalałem nowy i jak bym nowa skrzynie wsadził !!!!!!!!

Tylko teraz kwestia tego ze nie kupowałem oleju syntetycznego tylko wlałem minerala (hipol 80W/90 ) bo taki miałem w garazu na zbyciu a nie chciałem inwestowac w jak spoczatku myslałem w zepsuta skrzynie. Jesli mozecie i wiecie czy mozna jeżdzic na mineralnym to prosze o odpowiedz czy raczej wymienic na 75W/90

 

 

 

JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI ZA DOBRE RADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Koniecznie wymieniaj na syntetyk 75W90 najlepiej mobila.Hipol nie służy tym skrzyniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności