Skocz do zawartości
Gość sebwys

Zmiana kierunków na LED

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebwys

Panowie i Panie,

 

Chciałbym wymienić żarówki kierunków na LEDy, ale jak je tylko wepnę i włączę, to miga bardzo szybko jakby kierunek był spalony. Wiem, że było to już opisane na forum :mur: , ale nie dane mi było znaleźć :zalamany:

Wiem, że trzeba podłączyć diodę prostowniczą, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnej diody. Wystarczy, by każde miejsce, w którym wymieniono zwykłe żarówki na LED obciążyć do mocy nominalnej. A więc skoro wywaliłeś żarówkę 21W, to wstawiając w to miejsce LED o mocy 5 W musisz równolegle dołożyć obciążenie wyrównujące. do 21W. A najlepiej po wymianie całej strony na LED dołożyć jedno obciążenie na prawą i jedno na lewą stronę lub przerobić przerywacz na właściwą kontrolę dla niższego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił na modyfikację układu RC, czyli właściwego układu czasowego przerywacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr_35

Witam!

Wroce do tematu a mianowicie moze kolega cos blizej podpowie jakie elementy R C zamienic na inne wartosci aby poprawnie dzialal przerywacz na LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ RC jest to układ, za którego pośrednictwem dobrana jest częstotliwość migania kierunkowskazów. Innymi słowy należy otworzyć przerywacz kierunkowskazów i znależć w nim właściwy kondensator elektrolityczny i zamienić go na inną -większą pojemność Podejrzewam, że trzeba tez będzie zmienić wartość rezystora rozładowującego. Ze względu na fakt, iż nie otwierałem przerywacza nie mogę powiedzieć, które są to elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Co do układu RC - wystarczy zmienić jeden z parametrów, rezystancję lub pojemność :) no chyba, że kondensator wychodzi już w takiej pojemności, że gabarytowo się nie mieści.

Ale ja bym tego obwodu czasowego nie ruszał, tylko zablokował obwód detekcji zbyt małego obciążenia bo i po co on, jeśli są LED-y, czas życia diody jest kilkadziesiąt razy dłuższy niż żarówki. Trzeba otworzyć przerywacz i siedzi tam w środku scalaczek, który tym bajzlem steruje. Szukasz noty katalogowej tego układu i już wiesz za co jaki element odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zablokować ten układ detekcji? Bo bym wstawił diody a nie chę kombinować z dociążaniem instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! te kierunki LED chcesz wymieniac z przodu czy z tyłu? Bo powiem szczerze że efekt przy szkłach pomarańczowych będzie mierny, druga sprawa takie ledy za 10zł są gorzej widoczne niż zwykłe żarówki, po trzecie nie mają one homologacji tak więc lipa. Co innego w lampach lexus (oczywiscie o gustach sie nie rozmawia) gdzie klosz jest przezroczysty i tam te ledy "jakoś" wyglądają i świecą.

 

Ciekawe wg mnie są ledy białe te z ledami płytkowymi które kosztują w granicach 40zł / szt. Czy ktoś z was może takie coś ma na światłach cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie myślałem o tyle, ale z przodu też bym spróbował. oczywiście kupię lepsze diody, tak żeby jak najlepiej imitowały zasadę działania żarówki w odbłyśniku.

O homologacje się nie martwię, w kraju, w którym żyje jeśli auto przechodzi przegląd, to nie ma problemu. Jesli mi nie przejdzie z powodu tych żarówek, to zdemontuje i tyle w tym temacie.

Głównie chce zmienić, bo mnie drażni to, że w lusterkach świecą mi diody, a w lampach zwykłe żarówki które migają dwa razy wolniej.

 

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

 

A tak wogóle to widzę, że podpiąłem się do złego działu :( Znalazłem ten temat w wyszukiwarce i nie spojrzałem, że to zły dział. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności