Skocz do zawartości
Gość pjazwa

Intercooler

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zdjąć ten dolot i przeczyścić? Może jakieś foto? Trzeba zdjąć zderzak przy tej operacji? U mnie też jest trochę oleju w dolocie i poci się przy osłonie pod silnikiem i korzystając z wolnego chciał bym to przeczyścić

żeby dostać się do ic to najlepiej zdjąć zderzak co zajmuje 5-10 minut. żeby dobrać się do dolotu to odpinasz opaski na łączeniach rur począwszy od egr-a i wyciągasz.możesz również przeczyścić sam egr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć trzeba ściągać zderzak, bądź nadkole. W weekend nie miałem czas, żeby się tym zająć. Spróbuje w następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to zrób fotostory ok?A powiedzcie koledzy aby się pozbyć oleju z intercoolera trzeba go zdjąć czy wystarczy rozłączyć rurę na dole i wyleci?EGR=a całkiem wywalam(zakupiłem flansze u kolegi z furm)i przy okazji bym właśnie wyczyścił dolot i kolektor:) Nie wiem właśnie za bardzo jak ten dolot czyścić:) Trzeba zdjąć całą ta rurę co idzie od EGR-a do IC tak? Nie bardzo wiem jak rozłączyć rurę w miejscu gdzie jest zwinięta za pomocą jakby drucika na samym dole w komorze silnika.(zaznaczone na foto). Jak wypuścić olej z IC?

1712578658.jpg

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drucik to klamra która na końcach ma zagięcia pod kątem 90 stopni. i końce zapadają się na łączeniu i w ten sposób trzymają się razem.żeby zdjąć wystarczy w dowolnym miejscu podwarzyć śróbokętem i na pewno wyjdzie. żeby wsadzić z powrotem musi ta klamra wpaść w zapadki i kliknąć. wtedy ciągniesz za rurę i sprawdzasz czy trzyma

rgh1312742393i.jpg

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) I pozostaje wtedy wyjęcie rury i jej wymycie tak? A co z olejem który jest bezpośrednio w IC? Jak bo usunąć? Na dole można się do niego jakoś dostać itp?Tam idą 2 takie węże tak? Jeden górą a 2 pod zderzakiem z przodu w 2 stronę do Turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował może kleić to łączenia IC z rurami dolotu?

Chodzi mi o uszczelnienie.

Zamierzam wymienić uszczelki na tych łączeniach bo są spocone od oleju i brudu, a po dłuższej/ostrzejszej jeździe lubi stamtąd kapnąć zwłaszcza z dolnego łączenia i paskudzi kostkę na podjeździe (nie mam osłony dolnej).

No i zastanawiam się czy gdy to nie pomoże nie podkleić tego jakimś silikonem olejoodpornym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126tomek do środka możesz wlać trochę benzyny i potrząść nim i zlać i zrobić to kilka razy. odradzam myjkę ciśnieniową bo blaszki są bardzo delikatne.potem wyplukaj woda z plynem do naxzyn.metoda domowa sam tak robilem.pewnie znajdzie sie niejeden ktory napisze zeby tak pod zadnym pozorem nie robic.decyzja nalezy do Ciebie

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję trochę temat bo nie do końca potrafię dostosować go do mojej sytuacji. robiłem wczoraj wymianę filtrów - olej paliwo powietrze i zauważyłem że na plastikowej osłonie silnika pod intercoolerem jest mokro, patrząc do góry najniżej położona część rury dolotowej do IC była mokra w oleistej substancji - może olej. Gdzieś wyłapałem że tym się nie powinno przejmować ale niektórzy straszą uszkodzonym turbo itd. Samochód nie stracił na mocy jest to słabsza wersja avb ze 101KM 74kW ale nie zauważyłem pogorszenia pracy silnika, przy niskich obrotach coś tam rzęzi ale to na 90% osłona któregoś z tłumików (znajomy dźwięk).

 

Proszę o sugestie co sprawdzić, jak sprawdzić aby zapobiec większym wydatkom na naprawy ;) z góry dzięki.

 

jacenty napisał:

 

to najprawdopodobniej kapie ci z laczenia rury zaraz przed intercoolerem. to jest zupelnie normalne.stan oleju ci nie ubywa poniewaz to tak do konca nie jest olej to sa przepalone spaliny z woda olejem i calym tym syfem z egra.kolego nie masz sie czym przejmowac.jesli cie to pocieszy u mnie jest dokladnie tak samo.pozdrawiam

 

tak też miałem, po roku od wymiany oleju na Motul 505.01 5w40 dolałem szklankę miesiąc przed serwisem ale mechanik wlał mi wtedy 3,8l oleju a wczoraj sami wlaliśmy ponad 4 (tzn do pełna, potem do filtra oleju trochę wleciało i jeszcze dolaliśmy znów do pełna) plamę zauważyliśmy przed wymianą

Edytowane przez arkulik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania. to że ubywa oleju to też nie problem bo silniki TDI lubią brać olej. Kolejną istotną rzeczą jest montaż OCT to sprawi że będziesz miał czysty dolot. polecam zapoznanie się z tym postem kolegi "wizjonera" Patricka

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/15570-Odma-separator-oleju-pocenie-sie-oleju./page5?p=802682&viewfull=1#post802682

a nawet całym wątkiem.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że 5w40 to nie jest dobry wybór do Twojego silnika.pozdrawiam

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacenty spać będę spokojniej a jak pojawi się kaska to pomyślę nad modyfikacją tego. u mnie 5w40 jest jak najbardziej ok, czasami stosowany jest 5w30 ale tylko w trybie serwisowania longlife. ja wymieniam go co 15kkm istotne jest tylko aby spełniał normę Vw505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności