jacenty02 Zgłoś #21 Napisano 7 Sierpnia 2011 A jak zdjąć ten dolot i przeczyścić? Może jakieś foto? Trzeba zdjąć zderzak przy tej operacji? U mnie też jest trochę oleju w dolocie i poci się przy osłonie pod silnikiem i korzystając z wolnego chciał bym to przeczyścić żeby dostać się do ic to najlepiej zdjąć zderzak co zajmuje 5-10 minut. żeby dobrać się do dolotu to odpinasz opaski na łączeniach rur począwszy od egr-a i wyciągasz.możesz również przeczyścić sam egr. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
sebollski26 Zgłoś #22 Napisano 7 Sierpnia 2011 Ponoć trzeba ściągać zderzak, bądź nadkole. W weekend nie miałem czas, żeby się tym zająć. Spróbuje w następnym. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
126tomek Zgłoś #23 Napisano 7 Sierpnia 2011 (edytowane) Jak byś mógł to zrób fotostory ok?A powiedzcie koledzy aby się pozbyć oleju z intercoolera trzeba go zdjąć czy wystarczy rozłączyć rurę na dole i wyleci?EGR=a całkiem wywalam(zakupiłem flansze u kolegi z furm)i przy okazji bym właśnie wyczyścił dolot i kolektor:) Nie wiem właśnie za bardzo jak ten dolot czyścić Trzeba zdjąć całą ta rurę co idzie od EGR-a do IC tak? Nie bardzo wiem jak rozłączyć rurę w miejscu gdzie jest zwinięta za pomocą jakby drucika na samym dole w komorze silnika.(zaznaczone na foto). Jak wypuścić olej z IC? Edytowane 7 Sierpnia 2011 przez 126tomek Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacenty02 Zgłoś #24 Napisano 7 Sierpnia 2011 (edytowane) ten drucik to klamra która na końcach ma zagięcia pod kątem 90 stopni. i końce zapadają się na łączeniu i w ten sposób trzymają się razem.żeby zdjąć wystarczy w dowolnym miejscu podwarzyć śróbokętem i na pewno wyjdzie. żeby wsadzić z powrotem musi ta klamra wpaść w zapadki i kliknąć. wtedy ciągniesz za rurę i sprawdzasz czy trzyma Edytowane 7 Sierpnia 2011 przez jacenty02 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
126tomek Zgłoś #25 Napisano 7 Sierpnia 2011 Dzięki:) I pozostaje wtedy wyjęcie rury i jej wymycie tak? A co z olejem który jest bezpośrednio w IC? Jak bo usunąć? Na dole można się do niego jakoś dostać itp?Tam idą 2 takie węże tak? Jeden górą a 2 pod zderzakiem z przodu w 2 stronę do Turbo? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
omaral Zgłoś #26 Napisano 7 Sierpnia 2011 A czy ktoś próbował może kleić to łączenia IC z rurami dolotu? Chodzi mi o uszczelnienie. Zamierzam wymienić uszczelki na tych łączeniach bo są spocone od oleju i brudu, a po dłuższej/ostrzejszej jeździe lubi stamtąd kapnąć zwłaszcza z dolnego łączenia i paskudzi kostkę na podjeździe (nie mam osłony dolnej). No i zastanawiam się czy gdy to nie pomoże nie podkleić tego jakimś silikonem olejoodpornym. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacenty02 Zgłoś #27 Napisano 7 Sierpnia 2011 (edytowane) 126tomek do środka możesz wlać trochę benzyny i potrząść nim i zlać i zrobić to kilka razy. odradzam myjkę ciśnieniową bo blaszki są bardzo delikatne.potem wyplukaj woda z plynem do naxzyn.metoda domowa sam tak robilem.pewnie znajdzie sie niejeden ktory napisze zeby tak pod zadnym pozorem nie robic.decyzja nalezy do Ciebie Edytowane 7 Sierpnia 2011 przez jacenty02 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
arkulik Zgłoś #28 Napisano 19 Października 2011 (edytowane) odgrzeję trochę temat bo nie do końca potrafię dostosować go do mojej sytuacji. robiłem wczoraj wymianę filtrów - olej paliwo powietrze i zauważyłem że na plastikowej osłonie silnika pod intercoolerem jest mokro, patrząc do góry najniżej położona część rury dolotowej do IC była mokra w oleistej substancji - może olej. Gdzieś wyłapałem że tym się nie powinno przejmować ale niektórzy straszą uszkodzonym turbo itd. Samochód nie stracił na mocy jest to słabsza wersja avb ze 101KM 74kW ale nie zauważyłem pogorszenia pracy silnika, przy niskich obrotach coś tam rzęzi ale to na 90% osłona któregoś z tłumików (znajomy dźwięk). Proszę o sugestie co sprawdzić, jak sprawdzić aby zapobiec większym wydatkom na naprawy z góry dzięki. jacenty napisał: to najprawdopodobniej kapie ci z laczenia rury zaraz przed intercoolerem. to jest zupelnie normalne.stan oleju ci nie ubywa poniewaz to tak do konca nie jest olej to sa przepalone spaliny z woda olejem i calym tym syfem z egra.kolego nie masz sie czym przejmowac.jesli cie to pocieszy u mnie jest dokladnie tak samo.pozdrawiam tak też miałem, po roku od wymiany oleju na Motul 505.01 5w40 dolałem szklankę miesiąc przed serwisem ale mechanik wlał mi wtedy 3,8l oleju a wczoraj sami wlaliśmy ponad 4 (tzn do pełna, potem do filtra oleju trochę wleciało i jeszcze dolaliśmy znów do pełna) plamę zauważyliśmy przed wymianą Edytowane 19 Października 2011 przez arkulik Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacenty02 Zgłoś #29 Napisano 19 Października 2011 (edytowane) Kolego myślę że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania. to że ubywa oleju to też nie problem bo silniki TDI lubią brać olej. Kolejną istotną rzeczą jest montaż OCT to sprawi że będziesz miał czysty dolot. polecam zapoznanie się z tym postem kolegi "wizjonera" Patricka http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/15570-Odma-separator-oleju-pocenie-sie-oleju./page5?p=802682&viewfull=1#post802682 a nawet całym wątkiem. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że 5w40 to nie jest dobry wybór do Twojego silnika.pozdrawiam Edytowane 19 Października 2011 przez jacenty02 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
arkulik Zgłoś #30 Napisano 19 Października 2011 Dzięki Jacenty spać będę spokojniej a jak pojawi się kaska to pomyślę nad modyfikacją tego. u mnie 5w40 jest jak najbardziej ok, czasami stosowany jest 5w30 ale tylko w trybie serwisowania longlife. ja wymieniam go co 15kkm istotne jest tylko aby spełniał normę Vw505.01 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach