Skocz do zawartości
Marcinxx

Passat B8 problem z dsg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze skrzynią DSG DQ250 w passacie b8. Czasami po zmianie biegu z P na D skrzynia wrzuca od razu D2, ale po sekundzie/dwóch zrzuca bieg na D1, lecz dwukrotnie zdarzyło się, że bieg pozostał na D2 i na takim biegu samochód ruszał. Występuje to głównie na zimnym oleju. Przebieg w aucie to 340k km, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że padnięta dwumasa i przez tą uszkodzoną dwumasę rozpięło zabezpieczenie kosza sprzęgłowego K1, tego od biegów nieparzystych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hubi14 napisał:

możliwe, że padnięta dwumasa i przez tą uszkodzoną dwumasę rozpięło zabezpieczenie kosza sprzęgłowego K1, tego od biegów nieparzystych..

Dwumasa nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków, nie szarpie podczas zmiany biegów oraz nie trzęsie samochodem, a więc jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że nie hałasuje to nie znaczy, że jest sprawna :P podałem jedną z możliwości, może też być przyblokowany zaworek od biegów, albo po prostu jakiś zbieg okoliczności. Olej wymieniasz z filtrem co 60tysięcy km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hubi14 napisał:

to, że nie hałasuje to nie znaczy, że jest sprawna :P podałem jedną z możliwości, może też być przyblokowany zaworek od biegów, albo po prostu jakiś zbieg okoliczności. Olej wymieniasz z filtrem co 60tysięcy km?

Samochodu nie posiadam od nowości, ale według wpisów w ASO był wymieniany co 60k km i ja również tak wymieniałem. Obecnie przejechane na obecnym oleju jest około 45k km i coraz bardziej rozważam przedwczesną wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować ale obstawiam że pomoże jak umarłemu kadzidło, albo wypięło się to zabezpieczenie koszta sprzęgłowego i nie zawsze spina, albo się kończy zaworek i nie ma odpowiedniego ciśnienia. Patrzyłeś może czy skrzynia wyrzuca jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności