Skocz do zawartości
Tazz89

Norma emisji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam Passata B5fl 1.8T (AWT) z 2002 roku (pierwsza rejestracja 01.07.2002r) I sprawdzając w cepiku norme emisji podali mi euro 3.

Z tego co wyczytałem na internetach ten silnik ma norme euro 4.

I teraz pytanie czy ktoś był już w urzędzie załatwić taka sprawę?

Skąd wziąć papiery potrzebne do zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpis homologacji jedynie od oficjalnego importera. Ewentualnie jakieś ASO, może pomogą to ogarnąć. Wujasowi ale to w Citroenie, krzyknęli w ASO za taki odpis 630ziko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 👍 u dealera już byłem w celu sprawdzenia jaka norme spełnia i wydrukował mi jakiś papier potwierdzający że u mnie jest euro 4. Ale po świadectwo zgodności muszę dzwonic/pisać do centrali do Poznania. W poniedziałek podjadę do wydziału komunikacji i zapytam czego dokładnie potrzebuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dla potomnych

Jeśli chcecie zmienić norme emisji spalin w swoim 1.8T to trzeba zadzwonić lub napisać e-mail do centrum VW do Poznania na dział części i poprosić o taką opcje:

Zaświadczenie o rodzaju pojazdu, o emisji spalin do systemu viaTOLL, o danych dotyczących mas pojazdu, liczby miejsc itp. krótkie informacje | 98,50 zł

Ja byłem w kontakcie z Panem Marcinem. Do tego trzeba doliczyć koszty wysyłki. Najpierw wziąłem inny papierek (drozszy) ale tam były tylko ilości poszczególnych czynników jakie się wydobywają z rury. Ten za 98,50 ma adnotację, że dane auto spełnia wymogi EURO 4 i tyle wystarczy w urzędzie żeby zmienić norme emisji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności