Skocz do zawartości
miikii

Naprawa/Wymiana Microswitch zamka klapy tył kombi z KAMERA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu nie mogłem otwierać klapy tylnej w moim Pasku. Otwierałem tylko z przycisku na pilocie. Wszystko wskazywało na to że niestety microswitch który jest w znaczku a który za to odpowiada po prostu nie chciał już dalej współpracować. Gdybym nie miał kamery to sprawa prosta bo kupiłbym inny znaczek. Dlatego zacząłem działać.

Szukałem ale nie znalazłem więc zabrałem się za wymianę we własnym zakresie. Pomyślałem też że przyda się to Nam wszystkim i potomnym bo sprawa dotyczy Pasków B6, B7, B8

 

Potrzebne części:

Wkrętarka z wiertłem

Mikroswitch ( ja kupiłem OMRON microswitch z dźwignią SPDT )

Sylikon

Lutownica

Chęci by za około 20/30 zł naprawić zamek klapy.

 

Wymiana microswitch wyglądała miej więcej tak:

 

Demontaż tapicerki klapy. Nie mam zdjęć z tego etapu bo w większości jest to prosta sprawa i sobie na pewno poradzicie.

Odkręcamy znaczek od klapy

Rozkręcamy znaczek tak by odkręcić kamerę

Gdy kamerka odkręcona zaczynamy rozwiercać stary microswitch

By było wygodniej pracować warto podłożyć COŚ by klamka zamka była cały czas otwarta.

Gdy STARY microswitch jest już wywiercony umieszczamy w wykonanym otworze nowy microswitch.

Z tego etapu nie mam zdjęcia ale podpowiem że żeby dobrze osadzić NOWEGO microswich warto go czymś zblokować. Ja przepaliłem mały drucik który mi stabilizował switcha.

Zatapiamy switcha w sylikonie

Zatopiony switch musi schnąć 24 h. Ja przynajmniej tyle mu dałem.

Wcześniej przygotowaną wtyczkę np. z Klocków hamulcowych VW lutujemy do odpowiednich pinów z pinami Switcha.

Tak przygotowaną klapkę możemy montować w odwrotnej kolejności i cieszyć się działającą otwierającą się klapą.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Edytowane przez miikii
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności