Skocz do zawartości
Zygi007

Czujnik zmierzchu-obdeleven- pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Od niedawna jeżdżę B8 lift z 2021r i potrzebuje pomocy w kodowaniu/ustawieniu czujnika zmierzchu. Posiadam obdeleven pro a w razie potrzeby pożyczę się vcdsa. Przesiadłem się na obd z vcdsa oraz z passata b6 na b8lift i widzę że trochę trochę będę się musiał nauczyć. 

Potrzebuję pomocy w następujących tematach.

1. Jechałem ostatnio cały dzień autostradą przy deszczowej pogodzie i zauważyłem że światła w trybie auto się nie przełączyły na mijania. Gdzie to trzeba zmienić? W adaptacjach w RLS Lights on at Rain mam takie wartości: 12, 6, 6000 lx, 30s. Wytłumaczy mi ktoś te wartości bo nie bardzo je rozumiem. 

2. W RLS lights for autobahn mam takie wartości: 140 km/h, 65km/h, 10s, 120s. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale muszę jechać przez 10s ponad 140km/h żeby się światła mijania włączyły? (wydaje mi się że tak na pewno jechałem i też raczej się nie przełączyły)

3. W czujniku światła mam takie wartości idąc od góry: 600lx, 1200lx,2200lx, 2000lx,1200lx,2200lx. Co tu za co odpowiada i czy coś można zmienić czy jest ok.?

4. Inny temat ale zapytam. Czy można gdzieś ustawić żeby szyby się zamykały po naciśnięciu przycisku zamykania auta? (teraz muszę przycisk trzymać cały czas żeby szyby się zamknęły do końca).

Edit: W czujniku światła niżej mam jeszcze takie coś: HMI Exterior light on highway oraz HMI Exterior light on rain i oba są na "nieaktywne" ?

 

Z góry dziękuję za pomoc, forum przekopałem przed napisaniem ale jeśli coś gdzieś było to proszę o przekierowanie.

Edytowane przez Zygi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie światła  przełączają się na mijania dopiero po 10 machnięciach wycieraczek (bez przerwy) i wydaje mi się, że nawet w słoneczny dzień, jak mam włączone wycieraczki na pracę automatyczną i  na myjni myje przód i szybę, to światła się włączają . Natomiast po wjechaniu do tunelu mają zwłokę jakieś 3 do 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności