Skocz do zawartości
APT

Ugotowany 2.0tdi 150km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2.0tdi 150km-178czips 195tkm przebiegu 2016r. Manual Po wymianie rozrządu.

Ostatnio leciałem sobie ok. 205km/h wyskoczył komunikat temp. wody i w momencie czerwone pole od wody, a temp. oleju skoczyła na 225⁰c

Od jakiegoś czasu zauważyłem ubywanie płynu chodniczego. Wymieniłem też zbiorniczek bo go rozwrwalo.

Obecnie jestem po wymianie uszczelki pod głowicą i głowicy. Chodniczka egr sprawdzona 8bar przeżyła. Nowy rozrząd kpt. Dpf wyczyszczony, turbo ok.

Przejechane ok. 300km od naprawy i znowu ubywa płynu. Mam ochotę go spalić...

Miał ktoś podbnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozrząd coś nie dobrze zrobili, pompa wody robiona? może chips troche źle ustawiony ? a moze przebieg ma wiekszy, 2.0 jest niezawodny ogólnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poda mi się logika kolegi APT - "ubywala mi płynu chłodniczego, rozrywali zbiornik płynu ale pociśnie sobie 200 km/h"

xD 

Czy od naprawy tez tak katujesz to auto? Passat to nie wyścigówka więc nie przystosowany do takiej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Forrestal napisał:

Poda mi się logika kolegi APT - "ubywala mi płynu chłodniczego, rozrywali zbiornik płynu ale pociśnie sobie 200 km/h"

xD 

Czy od naprawy tez tak katujesz to auto? Passat to nie wyścigówka więc nie przystosowany do takiej eksploatacji.

Ale w czym widzisz problem? 

Płyn uzupełniony zbiorniczek wymioniony i przez pewien czas było wporzadku. 

Po naprawie nie miałem warunków aby jechać więcej niż 180. Co masz na myśli pisząc katowanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli ubywa płynu to gdzieś ucieka - niekoniecznie przez zbiornik wyrównawczy.

To, ze wymieniłeś osprzęt niekoniecznie musiało rozwiązać problemy z nieszczelnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ciśnieniowo układ chłodzenia, albo podciśnieniowo, jeden czort. Jak masz płyn to ciśnieniowo będzie łatwiej. Korek upuszcza ciśnienie chyba powyżej 1.2 bara. Napompuj 1.3 i szukaj nieszczelności... może intercooler puszcza jeżeli masz wodny...

Edytowane przez Hubi14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności