Skocz do zawartości
TrojkaT

[B6] wymiana na nowe felgi 19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka dobrych lat jeździłem na felgach 19cali 8J ET45 po wymieniłem na nowe felgi 19 cali 8.5J ET45 odczuwam kołysanie auta na koleinach opony to 225/35R19,da się temu jakość zaradzić ? kupując np. grubszą i szerszą oponę ?

czy taki urok jeżdżenia na takich felgach po naszych drogach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co moja żona w alfie. Jedno koło całe mieści się w koleinie, a drugie jedzie po grzbiecie koleiny, przez co powierzchnia styku jest bardzo mała. Jak dodasz do tego, że profil 35 nie ma stalowego kordu to ....

Witaj w moim świecie, jak jeżdżę żony autem (bo ona nic nie czuje) :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol na wcześniejszych felgach tego wogule nie miałem, a tu pół cala większe i różnica spora

29 minut temu, mkpol napisał:

Masz ten sam problem co moja żona w alfie. Jedno koło całe mieści się w koleinie, a drugie jedzie po grzbiecie koleiny, przez co powierzchnia styku jest bardzo mała. Jak dodasz do tego, że profil 35 nie ma stalowego kordu to ....

Witaj w moim świecie, jak jeżdżę żony autem (bo ona nic nie czuje) :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek uwierz mi że wystarczy. Na zimówkach w Darii aucie nie wiedziałem co to bujanie. Kupiłem jej całoroczne michałki 17" i się zaczęło. Aż pojechałem na zbieżność, sprawdzanie zawieszenia itp. Wszystko ekstra. Na równym idzie jak przecinak, na koleinach pływa jak ja ... czyli wujowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a to nie jest kwesta opon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd też, bo jak napisałem profil 35 ma miękkie ścianki, ale gdyby były felerne to czułbyś to na każdym szybszym zakręcie. Jeśli czujesz to tylko na koleinach to dlatego że jedna strona auta jedzie w dołku a druga częściowo w górze a częściowo w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności