Skocz do zawartości
Gość TheFlow

Dziwny problem z drzwiami kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheFlow

Witam wszystkich. Mam pewien problem z drzwiami kierowcy w moim Pasku, a mianowicie. Zamykając z pilota, potrafi się zamknąć np. 5 razy pod rząd, potem znowu 3 razy się nie zamknie, takie chybił trafił. Kiedy już wsiądę do samochodu i przekręcam kluczyk w stacyjce słychać w tych drzwiach charakterystyczny dźwięk "otwieranego" zamka. Tak jest za każdym razem kiedy przekręcam kluczyk w stacyjce. Wracając do drzwi, kiedy zamknę auto z pilota a drzwi kierowcy zostaną otwarte, dioda alarmu przy drzwiach migi i można je jedynie zamknąć kluczykiem. Pomóżcie jeśli możecie. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

mikrowyłącznik drzwi kierowcy, wymien sobie zamek, używke znajdziesz do 100zl, nie dawno to przechodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak odrazu nie wymieniał zamka drzwi kierowcy (bo rzezywiście sam mikrowyłącznik bardzo trudno dostać )ale zaczołbym od rozebrania zamka i przejżenia wszystkich lutów na płytce pod lupą bo gołym okiem czasami się nie zobaczy pęknięcia lutu, ja miałem właśnie taki zimny lut i po przelutowaniu zero problemów zameczki chodzą jak nowe, dodam tylko że miałem identyczne objawy tak że moim zdaniem to nie będzie mikrowyłącznik tylko pęknięty lut, chociaż i mikrowyłączniki warto też sprawdzić przy okazji rozebranego zamka, zwykły miernik przyłożyć do biegónów mikrowyłącznika i nacisnąć guziczek mikrowyłącznika i jeśli zacznie miernik "piszczeć" to znaczy że jest dobry mikro..... i tak można sprawdzić wszystkie mikrowyłączniki w zamku dla świętego spokoju, ale tak jak napisałem ja miałem IDENTYCZNE objawy z zamkiem w drzwiach kierowcy i to był tzw. ZIMNY LUT przelutować i po sprawie a nie kupowanie odrazu zamka za 100 czy 200 zł :wpale: no a ile puźniej radochy że sam naprawiłem pozornie drogą usterkę i jakże uciążliwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności