Skocz do zawartości
dziimii

Pytanie o centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W mojej B piąteczce mam centralny od nowości i niedawno zainstalowałem alarmik. Na początku był bez pilota teraz jest pilot wiadomo z alarmu. mam taki problem, że po załozenu alarmu gdy chce zamknąc samochód od środka (przyciskiem z kluczykiem na drzwiach kierowcy na panelu do sterowania szybami itp.) zamyka wszystkie drzwi, po czym cypel z drzwi kierowcy wyskakuje i te jako jedyne zostają otwarte. Czy to taki ogólny mankament czy poprostu elektryk cosik źle podłączył z centralnym. Pozdrawiam dziimi

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

wita serdecznie

proponowal bym na poczatek sprawdzic czy nie jest przepalona zarowka z tych drzwiach,bo tak to sie u mnie objawialo, przy awarji zamka tez tak bywa, a konkretnie czujnika krancowego (bo w b5 jest on w zamku) czujnik ten m in odpowiada za wlaczanie swiatelka wewnetrznego po otwarciu drzwi, jesli swiatlo w kabinie sie zapala po otwarciu drzwi a zaroweczka w drzwiach na dole swieci to proponowal bym podpytac tego elektryka co zakladal alarm czy czegos nie poprzecinal przypadkiem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregsid

Zgadzam się z Przedmówcą.

Jednak na 99% stawiam na mikrowyłączniki w zamku.

Dodatkowe objawy uszk. mikrowył. :

- po załączeniu kluczykiem zapłonu - słychać jakby lekki stuk siłownika w drzwiach;

- niekiedy przy próbie zamknięcia drzwi pilotem - wszystkie zamki się zamkną oprócz tego przy drzwiach kierowcy;

- co ciekawe, po zamknięciu drzwi kluczem /rygle wszystkich drzwi zamknięte/ i otworzeniu pilotem - otwierają się także pechowe drzwi kierowcy.

 

Jeśli zatem występuje u Ciebie jeden lub kilka w/wym symptomów - to będzie mikrowyłącznik. Jest ich tam w sumie 4 sztuki. 3 są w środku zamka, a jeden na zewnątrz na dwóch kabelkach.

 

Na tej stronie jest opis jak rozebrac tapicerkę drzwi i zamek na części pierwsze :

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=344&exhibition=4&pass=public&lang=eng

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie cos ze gdzy zamykam samochod od wewnatrz zamykaja sie wszystkie drzwi a na koniec tylne lewe drzwi sie otwieraja ;/ nie wiem co sie dzieje ;/trzeba recznie wciskac pypeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

ta sama sytuacja dj-tomiku jesli to nie zarowka to zamek w drzwiach, instrukcja postepowania jak wyzej

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po napisaniu tego posta zauwazyłem ze z tyłu juz sie zamykaja drzwi teraz od kierowcy nie chca sie domykac ... Magiczny samochod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Witam !

Choć jestem od dłuższego czasu na forum to jest to mój pierwszy post.

Umnie podobnie jak u poprzedników po zamknięciu auta z pilota zamykają się wszystkie drzwi prócz lewych tylnych. Zwróciłem natomiast uwagę że wystarczy odczekac kilka sekund od pierwszego zasterowania pilota / jak juz się zamkną trzy pary drzwi/, potem jeszcze raz zamykam - znowu kilka sekund i jak po trzeci raz zasteruję to zamykają się również czwarte drzwi i autoalarm zazbraja się / zaczyna "mrugać" dioda przy drzwiach /.

Procedura trochę wydłuża zamykanie auta ale przynajmniej nie trzeba ręcznie otwierać i wciskać guzika / co zresztą nie zazbraja alarmu /.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności